Nacházíte se na webu pro ročník 2013. Hledáte web aktuálního ročníku projektu 72 hodin?

Pomoc městu české Budějovice při úklidu garáží

Kategorie:
Příroda ?
Stav:
Otevřený ?

Dobrovolníci se mohou přihlásit v kanceláři RADAMBUK kancelar@radambuk.cz.

Po domluvě se zástupci Magistrátu města České Budějovice pomůžeme uklidit vybrané lokality garáží v Českých Budějovicích.

Lokalita: České Budějovice, Česká republika
Realizátor: RADAMBUK (RADAMBUK - Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje)
Koordinátor a kontakt: RADAMBUK - Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje
Předpokládaný počet účastníků: 20
Mapa: České Budějovice, Česká republika

O projektu

72 hodin s RADAMBUKem

Ve dnech 10. – 13. října 2013 odstartoval projekt České rady dětí a mládeže pod názvem „72 hodin – Ruku na to!“, který v Jihočeském kraji koordinovala a propagovala Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje. Po celé naší republice se dobrovolníci pustili do aktivit, jimiž pomáhali druhým lidem, přírodě nebo svému okolí. Projekt 72 hodin – Ruku na to! byl určen všem, kteří podporují myšlenku dobrovolnictví a není jim cizí snaha nezištně pomoci druhým nebo svému okolí. Zájemci mohli vlastní projekty registrovat od května 2013 na webových stránkách www.72hodin.cz . Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje se do projektu zapojila spolu s členy Turistického oddílu Ježci. Akce „ Pomoc městu České Budějovice při úklidu lokalit garáží“ se konala v sobotu 12. října 2013 od 9.00 hodin. Odbor správy veřejných statků Magistrátu města Č. Budějovice poskytl Radě dětí a mládeže Jihočeského kraje seznam lokalit, kde mohou dobrovolníci pomoci při úklidu. Dobrovolníci zbavili drobného odpadu lokality Garáží Suchomelská za Ternem a Garáží Suchomelská u Motoru Jikov. K čistotě našeho města přispělo 20 dobrovolníků (dětí a dospělých), kteří byli označeni šátky s logem 72 hodin. Magistrát města Č. Budějovice poskytl pytle na odpad, naplněné pytle odpadem nechal po proběhnutí akce odvézt.

Na webu www.72hodin.cz bylo zaregistrováno v Jihočeském kraji celkem 20 projektů a 925 dobrovolníků. Zapojili se nejen sdružení dětí a mládeže, ale také školy a školní družiny. Akce nesly názvy: „Pomůžeme lesu, Společně dokážeme víc, Úklid okolí klubovny, Úklid okolí školy, Zooterapie potřebným, Škola hrou, Aby se nám tu líbilo a další….“. Více informací o projektech na www.72hodin.cz. Výstupem těchto akcí bylo kromě hmatatelných výsledků i spousta úsměvů, radosti a dobrých pocitů z nezištné práce. Rada dětí a mládeže děkuje všem, kteří přiložili ruce k dílu a ukázali, že jim myšlenka dobrovolnictví není cizí.

Kdy bude projekt probíhat

Dopoledne Odpoledne
Čtvrtek 10. října
Pátek 11. října
Sobota 12. října
Neděle 13. října


Partneři 72 hodin:

MŠMT Geis Global Logistics Adam DOX Cinema City Radio Hey! Praha Praha 14 Alkyton