Nacházíte se na webu pro ročník 2014. Hledáte web aktuálního ročníku?

Články

72 hodin - česká stopa za hranicemi

Aktuality
72 hodin - Linc

Níže si přečtěte zprávy od přímých aktérů 72 hodin v zahraničí. V příloze pak najdete i pěkné fotky

Celý článek >

Soutěž o nejzajímavější projekt zná své vítěze!

Aktuality
Daniel Přibáň, cestovatel, dobrodruh

Soutěž letošního ročníku projektu 72 hodin zná své vítěze! Nejzajímavějším projektem se stal projekt dětí rodičů a přátel MŠ a ZŠ Fryšava pod Žákovou horou s názvem „Namaluj si svoji židli“. Vítěze potěší svou přednáškou cestovatel a patron projektu Dan Přibáň. Deskové hry rovněž obdrží také dalších 10 projektů, které se dostaly do užšího výběru .

Celý článek >

Jičínský deník píše o Novopackých školácích

Píše se o nás
Úklid přírodního parku Sýkornice

Jičínský deník si všiml práce skupiny školáků z Nové Paky a jejich úklidu v přírodním parku Sýkornice a lesoparku Střelnice. Další mediální výstup! Díky!

Celý článek >

TZ: Zhruba 21.400 lidí se zapojilo do více než 440 akcí

Tiskové zprávy
Zahájení projektu v roce 2014

TISKOVÁ ZPRÁVA (PRAHA 14. října) Celkem 442 akcí, do kterých se zapojilo 21.400 lidí – zejména mládeže a dětí školního věku. Takový je do čísel převedený výsledek letošního ročníku třídenního dobrovolnického projektu 72 hodin.

Celý článek >

Rozhovor o 72 hodinách v Rádiu Junior Českého rozhlasu

Píše se o nás
Klub Rádia Junior v Českém rozhlasu

Středeční vysílání Klubu Rádia Junior v Českém rozhlasu moderuje patron projektu Petr Vacek. Pozval nás do studia a povídali jsme si o 72 hodinách.

Celý článek >

Litoměřický Deník informuje o projektech z Ústeckého kraje

Píše se o nás
Projekt Pohádková cesta na Mládežnické

Rozsáhlou reportáž o projektech v Ústeckám kraji, který je co do počtu projektů nejpočetnější, přináší Litoměřický Deník.

Celý článek >

Deník.cz říká: Nebrblejte! Raději něco udělejte

Píše se o nás
Zahájení projektu v Praze na Florenci

O projektu se píše také v regionálním Deníku. Článek o 72 hodinách, resp. o projektech na Orlickoústecku jsme našli na webu Denik.cz

Celý článek >

72 hodin v reportáži na ČT24

Píše se o nás
72 hodin v reportáži ČT24

Letošní ročník 72 hodin zaujal také reportéry ČT24. Reportáž s názvem „72 hodin pro dobrovolníky pomůže přírodě i těm, kdo pomoc potřebují“ se vysílala ČT během zahájení projektu 9. října.

Celý článek >

Zdobení popelnic v Novém Boru ve zprávách Českého rozhlasu

Píše se o nás
Barevné popelnice v Novém Boru

Holky z DDM Smetanka a Praktické školy v Novém Boru včera zdobily popelnice v rámci letošních 72 hodin. Při jejich snažení s nimi natočil rozhovor reportér Českého rozhlasu.

Celý článek >

72 hodin ve Zprávičkách na ČT :D

Píše se o nás
Zprávičky na ČT :D

Upoutávku a následně i reportáž z projektu 72 hodin v Domově mládeže Třebešín přinesly Zprávičky na ČT :D

Celý článek >

TZ: Projekt 72 hodin začal zvesela. Hrálo se i tančilo...

Tiskové zprávy
Zahájení 72 hodin 2014 v Praze

TISKOVÁ ZPRÁVA (PRAHA 9. října) – Brigáda, nebo happening? Obojí. Pražské zahájení třídenního celorepublikového projektu 72 hodin, plného dobrovolnických akcí, proběhlo v přívětivém slunečném počasí a pohodové náladě. Na čtyřech místech hlavního města se postupně objevilo několik desítek mladých lidí s košťaty, hráběmi, škrabkami, kbelíky, plastovými pytli na odpadky… a s chutí něco prospěšného udělat „pro lidi, přírodu a místo, kde žiješ“.

Celý článek >

TZ: V regionech se chystají na maratón dobrovolnických akcí

Tiskové zprávy
Ilustrační fotografie 72 hodin

TISKOVÁ ZPRÁVA (PRAHA 8. října) – Po celé České republice budou tento týden, počínaje čtvrtečním (9. 10.) polednem a konče polednem nedělním (12. 10.) probíhat dobrovolnické akce v rámci třetího ročníku projektu 72 hodin. Nejčastěji na ně natrefí lidé v Jihomoravském kraji, kde je připraveno rovných 50 dílčích projektů, a v kraji Středočeském, v němž se jich zaregistrovalo 49.

Celý článek >

Vyhlašujeme SOUTĚŽ O NEJZAJÍMAVĚJŠÍ PROJEKT!

Aktuality
Daniel Přibáň, cestovatel, dobrodruh

Chcete vyhrát přednášku od cestovatele Dana Přibáně? Zajímá vás vyprávění o cestě trabantem Asií, Afrikou a Jižní Amerikou? Nyní máte jedinečnou šanci!

Celý článek >

Fotosoutěž 2014 již zná své výherce!

Aktuality
Fotosoutěž 72 hodin 2014

Letošní fotosoutěž byla ukončena o půlnoci 30. září! Utkalo se v ní celkem 68 fotografií trabantů. Autory 10 nejlépe hodnocených fotografií oceníme deskovkami od vydavatelství MINDOK, autorům všech fotografií navíc zašleme projektové tričko 72 hodin!

Celý článek >

VIDEO: Vojta Bernatský z České televize říká...

Aktuality
Vojtěch Bernatský, sportovní moderátor

Minulý týden jsme natáčeli rozhovor s dalším patronem 72 hodin moderátorem sportovních pořadů v České televizi Vojtou Bernatským. Co si myslí o našem projektu? Koukněte se na video!

Celý článek >

RADAMBUK: Do světa her s čápem

O projektech
RADAMBUK - Rada dětí a mládeže Jihočského kraje

Z Českých Budějovic dorazila tisková zpráva tamní rady dětí a mládeže. Co chystá RADAMBUK v rámci 72 hodin? Odpověd na tuto otázku naleznete v tiskové zprávě!

Celý článek >

Letáky a plakáty 72 hodin ke stažení!

Aktuality
Letáky 72 hodin

Letáky k letošnímu projektu jsou již k dispozici ke stažení na webu. Koordinátorům přijdou také v informačním balíčku.

Celý článek >

VIDEO: Sporťák z ČT Petr Vichnar a doborovolnictví

Aktuality
Petr Vichnar, sportovní komentátor

Dalším patronem 72 hodin je sportovní komentátor Petr Vichnar. Víte, že je dobrovolným hasičem? S Petrem jsme natáčeli minulý týden a tak se můžete těšit na zajímavé video! Koukněte se!

Celý článek >

TZ: Dobrovolníci vyčistí potok, uklidí kolem kostela

Tiskové zprávy
72 hodin 2014 se blíží!

TISKOVÁ ZPRÁVA (PRAHA 24. září) – Vyzdobit interiér domova pro seniory, vyčistit koryto potoka nebo uklidit prostranství u kostela a fary. Takový či podobný program mají na „prodloužený víkend“ ve druhém říjnovém týdnu zapsaný ve svých diářích dobrovolníci přihlášení do třetího ročníku celostátní akce „72 hodin“. Pořadatelé z České rady dětí a mládeže (ČRDM) v jejím rámci nyní evidují již přes 220 rozmanitých dílčích projektů.

Celý článek >

Ve fotosoutěži je již 30 fotek! Zbývá ještě týden!

Aktuality
Fotosoutěž 72 hodin 2014

Letošní fotosoutěž má motto: „Vyfoť tráboše a vyhraj deskovky!“ za 3 týdny máme 30 soutěžních fotografií, které se uchází o 10 deskových her od vydavatelství MINDOK. Posílejte lajky na Facebooku! Soutěž poběží do 30. září!

Celý článek >