Nacházíte se na webu pro ročník 2014. Hledáte web aktuálního ročníku?

Pod povrchem VI.

Kategorie:
Okolí ?
Stav:
Otevřený ?

Lehčí pomocné práce při údržbě historicky cenné budovy Švýcárny v Moravském krasu. Pracovní program je doplněný návštěvou blízkých jeskyní a také zajímavým programem v budově – improdivadlo a pod.

Lokalita: EVC Švýcárna, Josefov 459
Realizátor: ZČ HB Modrý kámen (Hnutí Brontosaurus)
Koordinátor a kontakt: Jaroslav Bílý
Předpokládaný počet účastníků: 10
Mapa: EVC Švýcárna, Josefov 459

O projektu

Pracujeme na Švýcárně

Pomocné práce při opravě a údržbě historické památky Švýcárna a jejího areálu. Co se skrývá pod povrchní maskou viděné reality? Tma, světlo? Radost, prázdnota? Hloubka? Pod povrchem se rodí noc… Tajemný les schovává jeskynní království… Tvář mrzutého člověka ukrývá dobré srdce… Přijeď s námi zkoumat vnitřní světy, které nejsou na první pohled vidět. Můžeš se těšit na návštěvu míst pod povrchem v Josefovském údolí, tak ukrytých v tobě (za využití pohybu, improvizace, imaginace apod.). Na nepracovní čas je připravený program, který bude obohacený o výpravu do hlouby místní tajemné jeskyně až tam, kam nás pustí …

Zhodnocení projektu

V průběhu soboty a neděle se akce na EVC Švýcárna zúčastnilo 14 účastníků, (4 organizátoři a 10 dobrovolníků, kteří se tu prostřídali během víkendu). Celkem bylo odpracováno cca 70 hodin (z toho 50 v sobotu a 20 v neděli. Připravovalo se dřevo na zimu a dělal se výkop pro odvod vody od budovy Zadního traktu historicky cenné budovy Švýcárna.

Kdy bude projekt probíhat

Dopoledne Odpoledne
Čtvrtek 9. října
Pátek 10. října
Sobota 11. října
Neděle 12. října