Články

72 hodin na Faře

| O projektech

Již počtvrté jsme se zapojili do projektu ČRDM 72 hodin dobrovolnických prací. Přestože účast nebyla nijak valná, práce jsme odvedli poměrně dost. Kromě ligových účastníků (Tokaheya, Lucka s Martinem a Klokša, se k nám přidal ještě Marek z kanceláře ČRDM a i letos jsme přivítali zahraniční posilu – 4 maďarské dobrovolníky. V pátek jsme se s Markem a maďarskými dobrovolníky dopravili vlakem do Plané, kde jsme povečeřeli a pak nás Tokaheya odvezl autem na Faru.

Celý článek >

Bosonožský zpravodaj informuje

| Píše se o nás

O tom, jak se žáci z Domova mládeže při Střední škole stavebních řemesel v Brně – Bosonohách zapojili do projektu 72 hodin a uspořádali dopravně-bezpečnostní akci pro děti z Mateřské školky Šrámkova 14, píše Bosonožský zpravodaj.

Celý článek >

Výsledky fotosoutěže 72 hodin

| Aktuality

Během listopadu soutěžili nadaní fotografové o deskové hry MINDOK. Do soutěže bylo přihlášeno přes sto fotografií. Do druhého kola postoupilo 30 fotografií, z každé kategorie příroda, lidé, okolí po 10 kusech. O nich jste rozhodovali svým hlasováním vy a zde jsou výsledky…

Celý článek >

Spolu se starostkou Trmic

| Píše se o nás

V Trmických novinách vyšel článek o školácích ze SŠ obchodu, řemesel, služeb a ZŠ, Ústí nad Labem, kteří se zapojili do projektu 72 hodin, a zasadili na školní zahradě strom spolu se starostkou města Trmic a ředitelem školy.

Celý článek >

Výsadba v přírodní zahradě v Brně - Medlánkách

| Píše se o nás

Medlánecký zpravodaj uveřejnil ve Školském okénku na osmé straně informaci o tom, jak v rámci projektu 72 hodin pomohli osmáci ze ZŠ Hudcova s výsadbou keřů v přírodní zahradě v Medlánkách. Akce se zúčastnil starosta JUDr. Michala Marka a místostarostka Kateřiny Žůrkové.

Celý článek >

Ruce pro Opavu

| Píše se o nás

V listopadovém vydání Zpravodaje statutárního města Opavy – Hláska – vyšel článek o tom, jak děti, rodiče a paní učitelky ze ZŠ I.Hurníka společně vyčistili okolí školy na Pekařské ulici v Opavě, parčíky v okolí a nábřeží. Článek byl otištěn v následujícím znění:

Celý článek >

Krkonošsský deník informuje o akce Pomáháme lesu

| Píše se o nás

V Krkonošském deníku se můžete dočíst o tom, jak se žáci ze Základní školy a Praktické školy v Přemyslově ulici ve Dvoře Králové nad Labem zapojili do projektu 72 hodin. Žáci prošli a vyčistili část lesa a sebrali odpadky do přinesených igelitových pytlů. Do našeho pátečního úklidu lesa se zapojilo 43 žáků a 11 pedagogů.

Celý článek >

72 hodin v Pardubicích - nový jinan v Bubeníkových sadech

| Píše se o nás

Zpravodaj Pardubická 1 zveřejnil krátkou informaci o tom, jak členové Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (SDH) Svítkov – Popkovice spolu Ing. arch. Jaroslavem Menšíkem, starostou MO Pardubice I a Jiřím Chmelíkem, zastupitelem MO Pardubice VI, který je zároveň i starostou SDH Svítkov – Popkovice v Bubeníkových sadech jinan dvoulaločný.

Celý článek >

Strom pro Frýdlant

| Píše se o nás

Paní Jaroslava Smolová, koordinátorka projektu Strom pro Frýdlant nás upozornila na článek publikovaný k projektu 72 hodin ve městě Frýdlant. Žáci Základní školy praktické a základní školy speciální Frýdlant zasadili spolu se starostou Frýdlantu lípu u řeky Smědé, v blízkosti zrekonstruované křižovatky ulic Míru, Tovární, Žitavské a Nádražní.

Celý článek >

Svobodný hlas informuje nově zasazené o lípě v Buškovicích

| Píše se o nás

Výsadba jehličnatých stromků ve Vojenském újezdu – Hradiště a ,,lípy přátelství" na pozemku školy za účasti starostů města Podbořany, městyse Nepomyšl a obce Krásný Dvůr, úklid obce Buškovice a prostor organizace – to bylo 72 hodin v Výchovném ústavu, Středisku výchovné péče a Střední škole v Buškovicích a v Podbořanech.

Celý článek >

Posun vyhodnocení fotosoutěže 72 hodin!

| Aktuality

Vážení soutěžící, omlouváme se za posun vyhodnocení soutěže 72 hodin. Vzhledem k velkému počtu přihlášených fotografií začne hlasování na Facebooku až v pondělí 9. listopadu a poběží do neděle 22. listopadu.

Celý článek >

Hudební snění senioru s mladými

| O projektech

Podpora podmínek aktivního života a trávení volného času seniorů, setkávání generací, zlepšování kvality života seniorů – to byla témata hudebního odpoledne, které uspořádali dobrovolníci z Centra integraci dětí a mládeže pro seniory v klubu Karlín.

Celý článek >

Za lepší Cihelní - naše Cihla - v TV Polar

| Píše se o nás

Moravskoslezská regionální televize Polar informovala o tom, jak se Klub malých debrujárů FreeDeK (Frýdecký debrujárský klub) a žáci Gymnázia a SOŠ Cihelní ve Frýdku-Místku postarali v rámci projektu 72 hodin o vylepšení areálu a okolí školy.

Celý článek >

Patroni projektu

Alice Nellis, filmová režisérka

Sázet stromy je činnost, která v sobě nese množství metafor. Některé jsou fyzické, některé duchovní, které určitě neznám… Uchýlím se tedy k té nejjednodušší, ale proto možná nejpůsobivější – zázrak toho, že něčeho tak malého, skromného a tichého, jako je semeno, může vyrůst něco tak majestátního, mocného a produktivního jako je strom, stojí za to zažít.

Alice Nellis, filmová režisérka

Partneři projektu

Záštita ministra životního prostředí
Richarda Brabce
Záštita ministryně školství, mládeže a tělovýchovy
Kateřiny Valachové
Záštita ministryně práce a sociálních věcí
Michaely Marksové