Články

72 (pionýrských) hodin

| Karolína Puttová | O projektech
72 pionýrských hodin

Pionýři se jako v předchozích letech zapojili do dobrovolnického projektu 72 hodin. Jak k tomu pionýrské skupiny přistoupily a jak se vyrovnaly s mottem letošního ročníku?

Například Pionýrská skupina Záře vzala námět ČRDM doslova. Její členové poklidili okolí své klubovny a spolu se starostou Prahy 8 Romanem Petrusem ho také ozdobili zasazením javoru. V Kališti zapojila PS Jitřenka starostu dokonce do sázení aleje. Starosta obce Čimelice se účastnil sázení stromů s berounskými pionýry, kteří také pomohli s úklidem míst stále poznamenaných povodněmi.

Jak je ale u nás zvykem, i aktivity zapojené do projektu 72 hodiny byly různorodé. Pionýři z Josefova pomáhali při chovatelské výstavě, zborovičtí sbírali víčka od PET lahví a také se vrhli na úklid nejen kolem klubovny, ale i potoka a části obce. Královéhradecká PS Mladost stavěla otevřenou knihovnu na „kuří nožce“. Kdyňská PS Safír opravovala starou loděnici a uklízela její okolí. V Hrádku u Rokycan pionýři zvelebovali okolí pomníků připomínajících oběti I. a II. světové války. Svitavští pionýři uspořádali kouzelný benefiční koncert na podporu místní LDN…

Celkem šlo o 13 dílčích projektů. Všem, kdo se do nich zapojili, děkujeme!

Další fotky najdete na pionýrském Facebooku (https://www.facebook.com/media/set/?…).

Jakub

Detaily o jednotlivých projektech můžete vyhledat podle místa konání na webu 72hodin.cz.

< Zpět na seznam článků

Patroni projektu

Petr Koukal, badmintonista

Je skvělé, že v sobě nacházíte motivaci a chuť pomáhat dalším lidem, navíc tak originální cestou jako je právě projekt 72 hodin. Odměnou nechť Vám je ten nejúžasnější pocit, který pomoc ostatním přináší. Všem Vám držím palce a budu se těšit, že se brzy třeba potkáme při nějakém společném projektu.

Petr Koukal, badmintonista

Partneři projektu

Záštita ministra životního prostředí
Richarda Brabce
Záštita ministryně školství, mládeže a tělovýchovy
Kateřiny Valachové
Záštita ministryně práce a sociálních věcí
Michaely Marksové