Články

Zahrada oddílu - zákoutí pro odpočinek veřejnosti

| Karolína Puttová | O projektech
ilustrace

Dobrovolníci z oddílu TOM Javory se v rámci projektu 72 hodin rozhodli zvelebit oddílovou zahradu tak, aby mohla sloužit k oddychu veřejnosti.

V pátek dne 9. října toho roku se na zahradě oddílu Javory sešlo 13 dospělých a 25 dětí aby pokračovali v práci na rekonstrukci zahrady,tak aby sloužila širší veřejnosti jako zákoutí vhodné k setkávání s přáteli a k letnímu posezení i jiným aktivitám. Bylo opraveno velké ohniště, zbořena nevyhovující stavba staré chýše, shrabáno listí a uklizeno dřevo k táboráku. Dospělí vyrobili lavice na sezení u ohně a pracovali na dokončení pergoly a jejího okolí. Též jsme vysadili jeden smrček ,který několik let sloužil zasazen do kbelíku jako vánoční stromek. Podle počasí a možností pracujeme na zahradě i mimo 72 hodin a ještě mnoho práce nás čeká.

Za TOM Javory Jirásková M.

Profil projektu naleznete také na http://www.72hodin.cz/…ukce-zahrady.

< Zpět na seznam článků

Patroni projektu

Nejfejk, youtuber

Opravdu ne každý má odvahu na to se zapojit a něco i reálně udělat. Každý má plno řečí, že je to zbytečné a trapné, ale to co je zbytečné a trapné jsou právě tyhle řeči. Jsem hrdý na každého, kdo se sám do něčeho pustí a kdo po sobě zanechá něco dobrého a hezkého, ať už je to uklizený park, natřený plot a nebo zasazený strom. Kéž by takových lidí bylo v tomto světě více, kéž by!

Nejfejk, youtuber

Partneři projektu

Záštita ministra životního prostředí
Richarda Brabce
Záštita ministryně školství, mládeže a tělovýchovy
Kateřiny Valachové
Záštita ministryně práce a sociálních věcí
Michaely Marksové