Články

72 hodin na Faře

| O projektech

Již počtvrté jsme se zapojili do projektu ČRDM 72 hodin dobrovolnických prací. Přestože účast nebyla nijak valná, práce jsme odvedli poměrně dost. Kromě ligových účastníků (Tokaheya, Lucka s Martinem a Klokša, se k nám přidal ještě Marek z kanceláře ČRDM a i letos jsme přivítali zahraniční posilu – 4 maďarské dobrovolníky. V pátek jsme se s Markem a maďarskými dobrovolníky dopravili vlakem do Plané, kde jsme povečeřeli a pak nás Tokaheya odvezl autem na Faru.

Celý článek >

Hudební snění senioru s mladými

| O projektech

Podpora podmínek aktivního života a trávení volného času seniorů, setkávání generací, zlepšování kvality života seniorů – to byla témata hudebního odpoledne, které uspořádali dobrovolníci z Centra integraci dětí a mládeže pro seniory v klubu Karlín.

Celý článek >

Posejdon uklidil Odru a Olši

| O projektech

Dvacet dobrovolníků ve věku 7 až 69 let se v rámci projektu 72 hodin pustilo do úklid meandrů Odry. Kromě radosti z čisté řeky a vykonané práce jim bylo opékání párků, hry na louce a slunečné počasí na českém i polském břehu řeky Odry.

Celý článek >

Zasaď túje (třeba) se starostkou ...

| O projektech

Stejně jako v loni, i letos se žáci Domova mládeže zapojili do projektu 72 hodin. Rozhodli se, že zvelebí školní dvůr a kolem kontejnerů vysadí 50 tújí. Panem Schovancem byla oslovena a přizvána p. starostka Mgr. Hana Potměšilová, která společně s žáky Domova mládeže přiložila ruku k dílu.

Celý článek >

72 (pionýrských) hodin

| O projektech

Pionýři se jako v předchozích letech zapojili do dobrovolnického projektu 72 hodin. Jak k tomu pionýrské skupiny přistoupily a jak se vyrovnaly s mottem letošního ročníku?

Celý článek >

72 hodin a bezpečnost v dopravě

| O projektech

Žáci z Domova mládeže při Střední škole stavebních řemesel si pro děti z Mateřské školy v Šrámkově na Lesné připravili zábavné a poučné hry a aktivity o dopravní bezpečnosti. V rámci projektu 72 hodin vytvořili pro děti ze školky dopravní hřiště, stanoviště s poznáváním dopravních značek i puzzle a pexeso s dopravní tématikou.

Celý článek >

Strom na památku

| O projektech

Co všechno stihli páťáci ze ZŠ Velké Březno, kteří se zapojili do projektu 72? Přečtete si článek a prohlédněte přílohu se spoustou obrázků.

Celý článek >

Patroni projektu

Nejfejk, youtuber

Opravdu ne každý má odvahu na to se zapojit a něco i reálně udělat. Každý má plno řečí, že je to zbytečné a trapné, ale to co je zbytečné a trapné jsou právě tyhle řeči. Jsem hrdý na každého, kdo se sám do něčeho pustí a kdo po sobě zanechá něco dobrého a hezkého, ať už je to uklizený park, natřený plot a nebo zasazený strom. Kéž by takových lidí bylo v tomto světě více, kéž by!

Nejfejk, youtuber

Partneři projektu

Záštita ministra životního prostředí
Richarda Brabce
Záštita ministryně školství, mládeže a tělovýchovy
Kateřiny Valachové
Záštita ministryně práce a sociálních věcí
Michaely Marksové