Patroni projektu 72 hodin

V letošním roce projekt 72 hodin opět podpořilo několik významných osobností z oblasti kultury, sportu a veřejného života. Každého z nich jsme se zeptali na několik otázek. Za jejich podporu jsme velmi vděční. Děkujeme naši patroni!


Alice Nellis, filmová režisérka

Alice Nellis, filmová režisérka

Alice Nellis je česká překladatelka, muzikantka, internetová designérka, scenáristka a filmová i divadelní režisérka. V roce 2000 debutovala se svým prvním celovečerním filmem Ene bene, v roce 2002 následoval komediálně laděný snímek Výlet, v roce 2007 pak psychologická drobnokresba Tajnosti s Ivou Bittovou v hlavní roli. Tento film obdržel cenu Český lev za nejlepší snímek roku 2007. Kromě své režisérské a dramaturgické činnosti se od roku 2003 věnuje také divadelní režii. Svoji první hereckou úlohu vytvořila ve filmu režiséra Martina Šulíka Sluneční stát. Ke svému filmu Výlet napsala anglické texty písní a některé z nich i sama nazpívala. Jejími posledními filmovými díly jsou Nevinné lži (2013), Andělé všedního dne (2014), Sedmero krkavců (2015)

Komu byste chtěla zasadit strom?

Strom bych chtěla zasadit svým vnoučatům. Chtěla bych, aby jim tady po nás zbylo něco živého, krásného a smysluplného. Něco, čeho se mohou dotýkat fyzicky i duševně.

Jaký byste poslala vzkaz dobrovolníkům?

Sázet stromy je činnost, která v sobě nese množství metafor. Některé jsou fyzické, některé duchovní, které určitě neznám… Uchýlím se tedy k té nejjednodušší, ale proto možná nejpůsobivější – zázrak toho, že něčeho tak malého, skromného a tichého, jako je semeno, může vyrůst něco tak majestátního, mocného a produktivního jako je strom, stojí za to zažít.


Nejfake, youtuber

Nejfake, youtuber

Nejfake je fenomenální český yutuber, který svá videa publikuje více než 6 let.

Komu by si chtěl zasadit strom?

Já osobně to vidím jako možnost tady po sobě něco zanechat a právě strom je jedna z možností. Umím si živě přestavit, že na ten strom se budu dívat se svými dětmi nebo vnoučaty. Ta představa mě hřeje u srdce. Něco podobného jsem už dělal asi v 7 třídě a nedávno jsem se na ten strom byl podívat a je z něho opravdu krásný kus přírody a něco podobného čekám i tady. A komu bych ještě ten strom zasadil ? Hlavně budoucím generacím, protože právě v nich vidím to dobré, co tento svět čeká. Vím že to nebude lehké, ale snad si každý z nich při pohledu na něco, co tu zanechali vzpomenou, že to oni mohou být tím dobrým, co tento svět má.

Jaký by si poslal vzkaz dobrovolníkům, kteří se zapojí do 72 hodin?

V první řadě respekt! Opravdu ne každý má odvahu na to se zapojit a něco i reálně udělat. Každý má plno řečí, že je to zbytečné a trapné, ale to co je zbytečné a trapné jsou právě tyhle řeči. Jsem hrdý na každého, kdo se sám do něčeho pustí a kdo po sobě zanechá něco dobrého a hezkého, ať už je to uklizený park, natřený plot a nebo zasazený strom. Kéž by takových lidí bylo v tomto světě více, kéž by!


Petr Koukal, badmintonista

Petr Koukal, badmintonista

Petr Koukal je český badmintonový hráč, v současné době hrající 1. dánskou divizi za Herlev Hjorten. Je osminásobným mistrem České republiky z let 2007–2011 a 2013–2015. Při zahajovacím ceremoniálu XXX. letních olympijských her v Londýně byl vlajkonošem české výpravy. V roce 2010 se léčil z vážné nemoci . O svém boji s rakovinou vypráví v dokumentárním filmu „Cesta snů“

Trailer k filmu Cesta snů Petra Koukala

Komu byste chtěl zasadit strom?

Strom bych chtěl zasadit moji partnerce Gabriele Soukalové. Za to jak je se mnou trpělivá, milující a zároveň je mi každý den obrovskou inspirací a motivací. Jsem ji vděčný za to, jak dobře zvládáme i častá dlouhá odloučení, kdy jsme i několik týdnů každý na druhé straně světa. Každý den, ať už ho strávíme společně nebo každý jinde, neustále pociťuji jak naše vzájemná láska a porozumění upevňuje náš vztah…podobně jako slunce a voda posiluje dobře zasazený strom…

Jaký byste poslal vzkaz dobrovolníkům, kteří se zapojí do 72 hodin?

Je skvělé, že v sobě nacházíte motivaci a chuť pomáhat dalším lidem, navíc tak originální cestou jako je právě projekt 72 hodin. Odměnou nechť Vám je ten nejúžasnější pocit, který pomoc ostatním přináší. Všem Vám držím palce a budu se těšit, že se brzy třeba potkáme při nějakém společném projektu.


Barbora Vida, modelka

Barbora Vida, modelka

Barbora Vida je modelka a II. česká vicemiss 2006.

Komu byste chtěla zasadit strom?

Strom bych velice ráda zasadila každému dítěti bez domova, aby v jejich životě dostali šanci žít svůj vlastní příběh a necítili se na vše sami.

Jaký byste poslal vzkaz dobrovolníkům, kteří se zapojí do 72 hodin?

Chtěla bych jim velice poděkovat a podpořit je. Dělají krásnou a užitečnou věc, která má opravdu smysl. Ráda bych jim také popřála, aby jim elán a chuť pomáhat vydržela a naplňovala dlouhá léta.


Patroni projektu

Petr Koukal, badmintonista

Je skvělé, že v sobě nacházíte motivaci a chuť pomáhat dalším lidem, navíc tak originální cestou jako je právě projekt 72 hodin. Odměnou nechť Vám je ten nejúžasnější pocit, který pomoc ostatním přináší. Všem Vám držím palce a budu se těšit, že se brzy třeba potkáme při nějakém společném projektu.

Petr Koukal, badmintonista

Partneři projektu

Záštita ministra životního prostředí
Richarda Brabce
Záštita ministryně školství, mládeže a tělovýchovy
Kateřiny Valachové
Záštita ministryně práce a sociálních věcí
Michaely Marksové