Projekty

Není to jen gesto, chceme hezčí město.

Společné foto s členem rady Libereckého kraje Mgr. Petrem Tulpou

O projektu

Lokalita: Mšeno nad Nisou, Jablonec nad Nisou, Česká republika
Realizátor: ZŠ speciální, Josefa Hory 33 (Škola)
Předpokládaný počet účastníků: 32

Žáci základní školy speciální zasadí ovocný stromek na školní zahradě společně s významnou osobností z Krajského úřadu Libereckého kraje. Poté uklidí okolí školy a břehy Mšenské nádrže od odpadu.

Kategorie:
Příroda
Stav:
Uzavřený

Projektu se zúčastní handicapovaní žáci základní školy speciální pro kombinované vady v Jablonci nad Nisou společně se svými učitely a asistenty pedagoga. Projekt bude rozdělen do dvou částí (aktivit), které na sebe budou volně navazovat. Žáci budou nejprve uklízet okolí školy a břehy Mšenské vodní nádrže od odpadu a v druhé části projektu zasadí ovocný stromek na školní zahradě. K této činnosti bude přizvána významná osobnost z Krajského úřadu Libereckého kraje. Při této příležitosti jsme oslovili Magistrát města Jablonce nad Nisou a paní Ing. Štěpánku Gaislerovou z Oddělení správy veřejné zeleně, kterou jsme požádali o povolení k výsadbě ovocného stromku a dále paní Mgr. Nikolu Horčíkovou, která má na starosti odpadové hospodářství města, čistotu a pořádek, aby nám zajistila odpadové pytle a odvoz nasbíraného odpadu.

Kdy bude projekt probíhat

Dopoledne Odpoledne
Čtvrtek 8. října
Pátek 9. října 10.00 – 11.30
Sobota 10. října
Neděle 11. října

Přesný čas: 9:00-11:00

Mapa: Mšeno nad Nisou, Jablonec nad Nisou, Česká republika

Zhodnocení projektu

V pátek 9. října byl u nás v ZŠ speciální J. Hory 33 opět odstartován Projekt 72 hodin. Letos jsme se zúčastnili již podruhé 4. ročníku dobrovolnického projektu, do kterého se zapojilo více našich žáků, než jsme předpokládali. Pod heslem „Není to jen gesto, chceme hezčí město.“ jsme se všichni pustili do práce. Nejprve jsme uklízeli okolí školy a břehy Mšenské vodní nádrže od odpadu a pak jsme společně s členem rady Libereckého kraje Mgr. Petrem Tulpou zasadili strom. Protože se naše základní škola nachází v Jablonci nad Nisou, zvolili jsme symbol našeho města – jabloň. Děti byly z akce nadšené. I přes přítomnost významné osobnosti na akci vládla v průběhu celé akce skvělá a uvolněná atmosféra. Celá akce se velmi vydařila a již nyní se těšíme za rok na shledanou. Akci natáčela regionální televize RTM (čas 7:39) : https://www.youtube.com/watch?…. V novinách Jablonecký deník ještě vyjde článek o našem zdařilém projektu.

< Zpět na seznam projektů

Patroni projektu

Alice Nellis, filmová režisérka

Sázet stromy je činnost, která v sobě nese množství metafor. Některé jsou fyzické, některé duchovní, které určitě neznám… Uchýlím se tedy k té nejjednodušší, ale proto možná nejpůsobivější – zázrak toho, že něčeho tak malého, skromného a tichého, jako je semeno, může vyrůst něco tak majestátního, mocného a produktivního jako je strom, stojí za to zažít.

Alice Nellis, filmová režisérka

Partneři projektu

Záštita ministra životního prostředí
Richarda Brabce
Záštita ministryně školství, mládeže a tělovýchovy
Kateřiny Valachové
Záštita ministryně práce a sociálních věcí
Michaely Marksové