Projekty

postavíme hmyzí hotel

Hmyzí hotel

O projektu

Lokalita: školní pozemek
Realizátor: žáci 6.a8.třídy (Škola)
Koordinátor a kontakt: Regina Horáková regina.horakova@atlas.cz
Předpokládaný počet účastníků: 19

Tento projekt může sloužit k rozvoji manuální zručnosti našich žáků, jako praktická ukázka využití poznatků z přírodopisu, ekologie, pracovních činností, ale i matematiky. Můžeme zde splnit kompetence pracovní, sociální, komunikativní.

Kategorie:
Příroda
Stav:
Uzavřený

Společně se žáky naší školy chceme postavit hmyzí hotel z palet, který vyplníme různými přírodninami, cihlami, papírem apod., společně pak budeme pozorovat , jaký hmyz se v hotelu zabydlí. Palety jsme získali od místní stavební firmy . Společně jsme nasbírali přírodniny, v hodinách pracovních činností jsme připravili větve z pokáceného stromu (provrtali jsem otvory), smotali jsme ruličky kartonu, nasbírali staré cihly apod. V době realizace projektu bychom chtěli upravit palety na našem pozemku a vložit do nich připravené přírodniny. S tímto výrobkem můžeme dále pracovat v dalších hodinách přírodopisu, ekologie a provádět pozorování .

Kdy bude projekt probíhat

Dopoledne Odpoledne
Čtvrtek 8. října 15.00 – 17.30
Pátek 9. října
Sobota 10. října
Neděle 11. října
Mapa: školní pozemek
< Zpět na seznam projektů

Patroni projektu

Nejfejk, youtuber

Opravdu ne každý má odvahu na to se zapojit a něco i reálně udělat. Každý má plno řečí, že je to zbytečné a trapné, ale to co je zbytečné a trapné jsou právě tyhle řeči. Jsem hrdý na každého, kdo se sám do něčeho pustí a kdo po sobě zanechá něco dobrého a hezkého, ať už je to uklizený park, natřený plot a nebo zasazený strom. Kéž by takových lidí bylo v tomto světě více, kéž by!

Nejfejk, youtuber

Partneři projektu

Záštita ministra životního prostředí
Richarda Brabce
Záštita ministryně školství, mládeže a tělovýchovy
Kateřiny Valachové
Záštita ministryně práce a sociálních věcí
Michaely Marksové