Projekty

Pro Kanice III

Naše výstava

O projektu

Lokalita: ZŠ a MŠ Kanice 135, okres Brno - venkov
Realizátor: Káňata (Škola)
Předpokládaný počet účastníků: 65

Projekt 72 hodin – Ruku na to aneb Kaničtí žáci uklízí okolí své školy

Kategorie:
Příroda
Stav:
Uzavřený

Žáci Základní školy a Mateřské školy Kanice v okrese Brno-venkov se zapojí do projektu 72 hodin – Ruku na to.
Budeme uklízet rozlehlý lesopark kolem školy. Shrabeme listí, zazimujeme školní arboretum, bylinkovou zahrádku, vyčistíme hřiště mateřské školky. Zasadíme nové stromky v parku společně se starostou obce. Součástí naší aktivity bude i úklid veřejného minihřiště a přilehlých ploch kolem zastávky autobusu.

Tento projekt bude provázet i již tradiční výstava s názvem: Krása podzimu, která bude instalována na hale školy.

Naším cílem je povzbudit zájem žáků o ekologickou práci v přírodě, naučit žáky vážit si své práce i práce jiných a vést žáky k důslednosti, odpovědnosti a samostatnosti. Vždyť chceme žít i v budoucnu v krásném prostředí.

Kdy bude projekt probíhat

Dopoledne Odpoledne
Čtvrtek 8. října 15.00 – 17.30
Pátek 9. října
Sobota 10. října
Neděle 11. října

Přesný čas: čtvrteční odpoledne

Mapa: ZŠ a MŠ Kanice 135, okres Brno - venkov

Zhodnocení projektu

Ve čtvrtek jsme se sešli po vyučování a s chutí se postili do pánované akce. Část dětí uklízela okolí školy, část se pustila do instalace naší již tradiční výstavy Krása podzimu. Na hale školy se postupně shromáždilo množství zeleniny, ovoce i podzimních květin – vše ze zahrádek našich žáků. Na aranžmá si děti daly záležet a výsledky naší práce si můžete prohlédnout na přiložených fotografiích. Pořád nás však čekal důležitý úkol letošní akce 72 hodin – zasazení stromu. Ve školním arboretu jsme vytyčili místo, deváťáci vykopali pořádnou jámu a společně jsme do ní zasadili náš strom – lípu srdčitou. Doufáme, že se jí na pěkném slunném místě bude dobře dařit a všem bude připomínat tento den. Akce byla úspěšná, všem žákům, kteří si našli pár hodin času, aby je věnovali dobré věci, patří velká pochvala a děkuji i učitelům, kteří s realizací akce pomohli. Alena Repová

< Zpět na seznam projektů

Patroni projektu

Barbora Vida, modelka

Všem dobrovolníkům bych chtěla velice poděkovat a podpořit je. Dělají krásnou a užitečnou věc, která má opravdu smysl. Ráda bych jim také popřála, aby jim elán a chuť pomáhat vydržela a naplňovala dlouhá léta.

Barbora Vida, modelka

Partneři projektu

Záštita ministra životního prostředí
Richarda Brabce
Záštita ministryně školství, mládeže a tělovýchovy
Kateřiny Valachové
Záštita ministryně práce a sociálních věcí
Michaely Marksové