Projekty

Ruku na Starou Lysou

Sázení stromů se starostou

O projektu

Lokalita: Stará Lysá, Česká republika
Realizátor: SDH Stará Lysá (Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska)
Koordinátor a kontakt: Jana Skálová sdhstaralysa@seznam.cz
Předpokládaný počet účastníků: 30

Úklid Mokřadů a tůní, výsadba stromů se starostou, sběr papíru.

Kategorie:
Příroda
Stav:
Otevřený

Přijďte mezi nás - společně RUKU NA TO.

Mladí hasiči Sboru dobrovolných hasičů Stará Lysá se letos do projektu opět zapojí tak, že proběhne v obci Sběr papíru, následně v sobotu provedou úklid Tůní a Mokřadů Hladoměř a provedou dovýsadbu stromů do již založeného sadu v obci – jak jinak než se starostou :-) Následně opět opečeme buřty. Na akci rádi uvidíme všechny, kteří se k nám chtějí přidat a ne jen dobrovolně pomoci, ale také se samozřejmě pobavit.

Kdy bude projekt probíhat

Dopoledne Odpoledne
Čtvrtek 8. října 15.00 – 17.30
Pátek 9. října
Sobota 10. října 15.00 – 17.30
Neděle 11. října
Mapa: Stará Lysá, Česká republika

Zhodnocení projektu

Sbor dobrovolných hasičů MLADÍ HASIČI ve čtvrtek 15. října 2015 zahájili projekt sběrem papíru. Z vítěžku bude dětem zaplacen výlet do Prahy. Projekt pokračoval 17. října 2015 ve Staré Lysé od 16:00 hodin, kdy mladí hasiči uklidili místní hřbitov a spolu se Starostou obce Petrem Vančíkem , který je zároveň velitelem Sboru dobrovolných hasičů a policistkou Janou Skálovu, která je zároveň vedoucí Mladých hasičů provedli dovýsadbu stromů do již založeného sadu v obci. Stromy byly zakoupeny z prostředků obce. Následně došlo na již tradiční opékání buřtů tentokrát přímo u hasičárny. O akci byli občané opět informováni pomocí letáků, které byly distribuovány přímo mladými hasiči do všech domácností ve Staré Lysé, místním rozhlasem, na internetu, místo bylo označeno letáčkem.

< Zpět na seznam projektů

Patroni projektu

Petr Koukal, badmintonista

Je skvělé, že v sobě nacházíte motivaci a chuť pomáhat dalším lidem, navíc tak originální cestou jako je právě projekt 72 hodin. Odměnou nechť Vám je ten nejúžasnější pocit, který pomoc ostatním přináší. Všem Vám držím palce a budu se těšit, že se brzy třeba potkáme při nějakém společném projektu.

Petr Koukal, badmintonista

Partneři projektu

Záštita ministra životního prostředí
Richarda Brabce
Záštita ministryně školství, mládeže a tělovýchovy
Kateřiny Valachové
Záštita ministryně práce a sociálních věcí
Michaely Marksové