Projekty

Svítí, svítí slunce nad hlavou...

Jedna ze skupin...

O projektu

Lokalita: Jungmannova 6, Jihlava, Česká republika
Realizátor: ZŠ Jungmannova Jihlava (Škola)
Koordinátor a kontakt: Michaela Sýkorová michaela.sykorova@jungzs.cz
Předpokládaný počet účastníků: 120

Žáci základní školy Jihlava, Jungmannova 6 vyrazí do okolních ulic posbírat odpadky, aby se okolí školy „rozzářilo“.

Kategorie:
Příroda
Stav:
Uzavřený

Do akce pod názvem „Svítí, svítí slunce nad hlavou“ se zapojí žáci celé školy. Protože hlavním motem letošního ročníku je „Zasaď strom třeba se starostou“, tak my nebudeme sice sázet strom, ale každá třída si zaseje slunečnici, které nám časem rozzáří školu. Soutěžit pak budeme o nejvyšší slunečnici. Po zasazení slunečnic všichni vyrazí do okolních ulic posbírat odpadky, aby se rozzářilo i okolí naší školy.

Kdy bude projekt probíhat

Dopoledne Odpoledne
Čtvrtek 8. října
Pátek 9. října 10.00 – 11.30
Sobota 10. října
Neděle 11. října

Přesný čas: 10:00 - 11:40

Mapa: Jungmannova 6, Jihlava, Česká republika

Zhodnocení projektu

V pátek 9.10. ráno, to s naším projektem vypadalo bledě. Ač měl náš projekt název „Svítí, svítí slunce nad hlavou…“, po slunci nebylo ani vidu, ani slechu, obloha byla zatažená a vypadalo to na déšť. My jsme se ale NEVZDALI! V 10:00 začala akce hlášením hlavní koordinátorkou, která nejen všechny seznámila s cílem akce, ale především vyhlásila školní soutěž „O nejvyšší slunečnici“. Protože se nám nepodařilo zasadit strom se starostou, na úvod projektu si každá třída zasela semena slunečnice, o které se bude starat. Uvidíme, komu se podaří vypěstovat nejvyšší. Jakmile měli všichni zaseto, vybavili se potřebnými pomůckami či nářadím a vyrazili ven na úklid okolí školy. A věřte nebo ne, i když bylo zamračeno, tak po úklidu se rozzářilo nejen okolí naši školy, ale i malý kousek naší planety Země. Po úklidu jsme se všichni sešli k závěrečnému zhodnocení v tělocvičně školy, kde na všechny zúčastněné čekalo překvapení ve formě jablíček ze školního pozemku.

< Zpět na seznam projektů

Patroni projektu

Barbora Vida, modelka

Všem dobrovolníkům bych chtěla velice poděkovat a podpořit je. Dělají krásnou a užitečnou věc, která má opravdu smysl. Ráda bych jim také popřála, aby jim elán a chuť pomáhat vydržela a naplňovala dlouhá léta.

Barbora Vida, modelka

Partneři projektu

Záštita ministra životního prostředí
Richarda Brabce
Záštita ministryně školství, mládeže a tělovýchovy
Kateřiny Valachové
Záštita ministryně práce a sociálních věcí
Michaely Marksové