Projekty

TaKme - Čistíme řeku ODRU v CHKO Poodří

Naučná poznávací plavba CHKO.

O projektu

Lokalita: CHKO Poodří
Realizátor: ODRA, o.s. (Rada dětí a mládeže Moravskoslezského kraje)
Koordinátor a kontakt: Josef Mlynář josef.mlynar@email.cz
Předpokládaný počet účastníků: 40

Vyčištění toku řeky Odra v CHKO Poodří od nebiologického odpadu (sběrová akce) a zajištění splavnosti meandrů řeky (tahání kmenů) pro naučnou poznávací plavbu.

Kategorie:
Příroda
Stav:
Uzavřený

Vodácký spolek ODRA o.s. ve spolupráci s vodáky Posejdon, Kaskády a Prohnilé kýly, dobrovolnými hasiči Stará Bělá, členy Tatra veterán sport klubu, s dětmi z Dětského domova Těrlicko a dalšími dobrovolníky za podpory CHKO Poodří a podniku Povodí Odry jsme dne 26.9.2015 usku­tečnili akci zaměřenou na vyčištění a zpřístupnění meandrů řeky Odry v CHKO Poodří v úseku „Nad Petřvaldíkem“. Smyslem projektu byla očista krás meandrů řeky od nebiologického odpadu a splavnění toku řeky pro naučnou poznávací plavbu. Bylo sesbíráno a odvezeno 2,4 t převážně PET lahví a ostatního nebiologického odpadu, kterým byla řeka a její břehy zanesena. Akce je oteřená všem zájemcům a dobrovolníkům, které rádi zapojíme, ale pro r. 2015 projekt uvádíme jako „uzavřený“, protože akce již proběhla. V r. 2016 budeme a dále chceme pravidelně ročně tuto akci opakovat a termínově směřovat na vyhlášené termíny 72 hodin.

Kdy bude projekt probíhat

Dopoledne Odpoledne
Čtvrtek 8. října
Pátek 9. října
Sobota 10. října 10.00 – 11.30
Neděle 11. října

Přesný čas: akce proběhla v září, ale vítáme a již registrujeme dobrovolníky pro 2016

Mapa: CHKO Poodří
< Zpět na seznam projektů

Patroni projektu

Nejfejk, youtuber

Opravdu ne každý má odvahu na to se zapojit a něco i reálně udělat. Každý má plno řečí, že je to zbytečné a trapné, ale to co je zbytečné a trapné jsou právě tyhle řeči. Jsem hrdý na každého, kdo se sám do něčeho pustí a kdo po sobě zanechá něco dobrého a hezkého, ať už je to uklizený park, natřený plot a nebo zasazený strom. Kéž by takových lidí bylo v tomto světě více, kéž by!

Nejfejk, youtuber

Partneři projektu

Záštita ministra životního prostředí
Richarda Brabce
Záštita ministryně školství, mládeže a tělovýchovy
Kateřiny Valachové
Záštita ministryně práce a sociálních věcí
Michaely Marksové