Články

5.ročník největšího podzimního dobrovolnického projektu se blíží

| Soňa Polak | Tiskové zprávy
kluk natírá

Do premiéry celostátního projektu nyní zbývá stejně tolik času, kolik hlásá jeho název.

Do akce, konané v Česku již popáté, se během tří dnů od 13. do 16. října chystá zatím zapojit 28.470 dobrovol­níků. Z 55 % jde o nadšence z řad školního žactva, 45 % tvoří dobrovolníci z dětských a mládežnických spolků a dalších neformálních skupin. Své síly hodlají rozložit do více než 570 dílčích projektů. Pokud jde o míru zapojení jednotlivých regionů, tradičně vede Jihomoravský kraj (79 projektů), následují kraje Středočeský a Ústecký (oba mají po 64 projektech) a kraj Moravskoslezský jim už šlape na paty (58 projektů).

Celorepubliková akce oficiálně začne zahajovacím projektem České rady dětí a mládeže (ČRDM) v Malé Šárce v Praze 6, a to ve čtvrtek 13. 10. od 10 hodin. „Tento rok jsme se rozhodli pro obnovu turistického altánu v částech Malé Šárky. Čeká nás oprava střechy, betonovaní, výměna zchátralých dřevěných částí objektu. Jsou to i práce odborné, proto nám s rekonstrukcí pomůžou i Lesy hlavního města Prahy,“ řekl místopředseda ČRDM Ondřej Šejtka.

K pracantům v modrých tričkách s projektovými motivy se připojí i starosta MČ Praha 6 Ondřej Kolář.

Ruku k dílu přiloží také dobrovolníci ze zahraniční, kteří na akci 72 hodin přijedou do České republiky z Maďarska a z Finska.

< Zpět na seznam článků
Karolina Plíšková

Karolina Plíšková

Tenistka

Není nic krásnějšího než pomáhat druhým a proto si velmi vážím lidí, kteří svojí dobrovolnou prací vylepšují prostředí, ve kterém žijeme. Všichni, kteří se projektu 72 hodin účastní, mají můj obdiv a podporu.

Více o patronech >

Partneři projektu

Záštita ministra životního prostředí
Richarda Brabce
Záštita ministryně školství, mládeže a tělovýchovy
Kateřiny Valachové
Záštita ministryně práce a sociálních věcí
Michaely Marksové