Projekty

Čistá voda - náš cíl

Ilustrační obrázek

O projektu

Lokalita: Stará Červená Voda, Česká republika
Realizátor: Děti ze ZŠ Stará Červená Voda (Škola)
Koordinátor a kontakt: Marcela Kanisová marcela.kanisova@seznam.cz
Předpokládaný počet účastníků: 33

Chceme pěkné životní prostředí a proto chceme vyčistit a zútulnit potok blízko naší školy.Doufáme, že tak přispějeme i vodním živočichům, které zde budeme pozorovat.

Kategorie:
Příroda
Stav:
Otevřený

V okolí naší školy teče potok, který občas potřebuje vyčistit, a to nejen od odpadků, které tam lidé odhodili, ale i na březích se často povalují nevhodné věci, či na dně potoka velké kusy dřeva ap. Proto jsme se rozhodli, že opatrně projdeme celé okolí i dno potoka a společnými silami z něj uděláme ještě čistší potok , ve kterém bychom chtěli během celého roku sledovat, která zvířata tam žijí.Chceme se tak názorně naučit a v knihách vyhledávat nové věci a informace o našem okolí.

Kdy bude projekt probíhat

Dopoledne Odpoledne
Čtvrtek 13. října 15.00 – 17.30
Pátek 14. října
Sobota 15. října
Neděle 16. října

Přesný čas: 13:45hodin

Mapa: Stará Červená Voda, Česká republika

Zhodnocení projektu

Náš letošní projekt se nám vydařil, i když počasí nám nepřálo. Některé děti vten den nebyly ve škole, ale my jsme jim o naší akci, která nás provází již několikátým rokem na podzim povyprávěly. Počasí bylo nepěkné, foukal vítr a hodně nám pršelo, ale i přesto jsme šli k potoku a k lesíku v okolí naší školy a posbírali jsme tam nahromaděné nepořádky ( igelity, papíry, nedopalky,, lahve a zbytky starých neidentifikova­telnýcch předmětů). Děti také odstranily větve popadané na břeh, chtěly vlézt i do potoka, ale to vzhledem k počasí a zvýšené hladině vody nešlo( paní učitelka a vychovatelka se bály, aby se děti neutopily). Děti měly radost z dobře vykonané práce a velmi se divily, klik toho posbírali pod keři a na březích potoka. Děti zaslouží pochvalu za nadšení a výbornou spolupráci i vzájemnou péči při práci.

< Zpět na seznam projektů
Alice Nellis

Alice Nellis

Režisérka

Žijeme v době, kdy jsme odmalička do mnoha věcí a činností nuceni – rodinou, školou, společnosti. Dobrovolná práce je naopak projevem naší svobody a vůle. Není to jen něco pro druhé. Je to něco pro nás samotné.

Více o patronech >

Partneři projektu

Záštita ministra životního prostředí
Richarda Brabce
Záštita ministryně školství, mládeže a tělovýchovy
Kateřiny Valachové
Záštita ministryně práce a sociálních věcí
Michaely Marksové