Projekty

I žáci se speciálními vzdělávacími potřebami mohou pomáhat

Ilustrační obrázek

O projektu

Lokalita: Pařížská 2199, Kročehlavy, Kladno, Česká republika
Realizátor: "Korálek" škola (Škola)
Koordinátor a kontakt: Venuše Hausner najmanova.v@seznam.cz
Předpokládaný počet účastníků: 132

I žáci naší školy „Korálek“ rádi pomohou při realizaci tohoto projektu.

Kategorie:
Příroda
Stav:
Uzavřený

I naše korálkové děti rády pomáhají. V letošním roce se od září, kdy oslavily 25. výročí své školy, snaží pomáhat. Celý areál školy s pomocí vyzdobily a po oslavě opět připravily na vyučování. Areál je uklizen. Společně chodíme do blízkého lesoparku, který je také potřeba vyčistit. Protože už to známe a víme, co nás čeká, domluvíme se, jakou práci zastaneme. Okolí naší školy nám není lhostejné, během celého roku chodíme do přilehlého lesoparku, kde pozorujeme proměny přírody v ročním období.

Kdy bude projekt probíhat

Dopoledne Odpoledne
Čtvrtek 13. října
Pátek 14. října 10.00 – 11.30
Sobota 15. října
Neděle 16. října
Mapa: Pařížská 2199, Kročehlavy, Kladno, Česká republika

Zhodnocení projektu

Právě dnes to vypuklo. Celá škola „Korálek“ je připravena vyrazit do terénu pomáhat přírodě. Vždyť už se celý týden výukou prolíná slovo „ekologie“. I naši kamarádi ze školky vědí, jak je pro nás příroda důležitá a pokud se o ni nepostaráme, tak nám onemocní a s ní se rozstonáme i my. To, že pomáháme přírodě během celého roku, už bereme jako samozřejmost, ale dnešní den máme příležitost zapojit se do úklidu s ostatními, kteří také uchopili výzvu projektu 72 hodin „Pomáhám, protože chci.“ To, že někteří z nás sedí na vozíku, někteří mají jiný handicap, nikdo nevidí jako problém ani jako překážku v práci, vždyť je tu spousta kamarádů, kteří společně s pedagogickým sborem pomohou a společnými silami se podaří… Celá škola prostě uklízela. Ze zahrady zmizelo spadané listí, v okolí školy už nikdo nenajde žádné odpadky, a světe, div se, z lesoparku se povedlo vykulit i vyhozenou pneumatiku. Popelnice se tetelily, vždyť jsme je nakrmili opravdu důkladně. A to, že jsme odpad třídili, je také samozřejmost. Celý den utekl jako voda a všichni jsme odcházeli ze školy slavnostně naladěni, vždyť i my, „korálkové děti“ pomáháme, protože chceme.

< Zpět na seznam projektů
Alice Nellis

Alice Nellis

Režisérka

Žijeme v době, kdy jsme odmalička do mnoha věcí a činností nuceni – rodinou, školou, společnosti. Dobrovolná práce je naopak projevem naší svobody a vůle. Není to jen něco pro druhé. Je to něco pro nás samotné.

Více o patronech >

Partneři projektu

Záštita ministra životního prostředí
Richarda Brabce
Záštita ministryně školství, mládeže a tělovýchovy
Kateřiny Valachové
Záštita ministryně práce a sociálních věcí
Michaely Marksové