Projekty

Malujeme zastávky

Malujeme zastávky

O projektu

Lokalita: Duchcov, Česká republika
Realizátor: Jaroslav Vráblík (Škola)
Koordinátor a kontakt: Jaroslav Vráblík vrabja@seznam.cz
Předpokládaný počet účastníků: 43

Malování zastávky, oprava krmítek,postavení školní elektrárny a terénní úpravy kolem elektrárny.

Kategorie:
Okolí
Stav:
Otevřený

Kreslení obrázků na zastávku. Demontáž starých krmítek, jejich renovace a montáž. Postavení a zabudování vyrobené větrné elektrárny a úprava okolí školní elektrárny.

Kdy bude projekt probíhat

Dopoledne Odpoledne
Čtvrtek 13. října 15.00 – 17.30
Pátek 14. října 10.00 – 11.30 15.00 – 17.30
Sobota 15. října
Neděle 16. října

Přesný čas: 13.10. v 14:00, 14.10. od 8:00 do 15:30.

Mapa: Duchcov, Česká republika

Zhodnocení projektu

Malujeme zastávky a stavíme školní větrnou elektrárnu. Ve dnech 14. a 15. 10. 2016 se naše škola zúčastnila akce 72 hodin. Přišlo celkem 78 žáků a 8 učitelů. Čekárnu na zastávce malovalo 12 děvčat s pomocí 2 učitelek. Kolem zastávky přihlíželo mnoho duchcovských občanů. Zastávka se všem moc líbila. Mnoho přihlížejících se ptalo, zda v takové akci budeme pokračovat a do jakého nového kabátu budou oděny další zastávky. Další akcí na naší škole byla instalace větrné elektrárny. Tuto elektrárnu si děti vyrobily v rámci projektu ´´TECHNIKA NÁS BAVÍ´´. Sponzorem této akce je firma TRCZ s. r.o. Lovosice s příspěvkem 40 000 Kč. Žáci natřeli všechny díly a namontovali elektrárnu na připravený sloup. Při práci se dohadovali, jak se jejich elektrárna bude točit a jaké bude mít otáčky. Padly sázky, jakou rychlostí musí foukat vítr, aby se dala do pohybu, jak osvětlí poutač a kdo bude na fotkách. Při práci jsme si užili mnoho radosti a všem bylo líto, že takových to akcí během roku není víc. Již se těšíme na příští rok a vymýšlíme, do čeho se tentokrát pustíme. Asi to bude naše nemocnice, kde je třeba opravit několik laviček. Budeme muset začít o něco dříve, protože budeme potřebovat větší materiální a finanční zabezpečení.
Jaroslav Vráblík – dílenský učitel.

< Zpět na seznam projektů
Český youtuber a raper Johny Machette

Johny Machette

Youtuber a raper

Proč jsi se rozhodl podpořit projekt 72 hodin ?

Baví mě práce s mládeží a chci jim svoje zkušenosti ze života nějak vracet. Dobrovolnictví je důležitá věc a měli bychom si pomáhat, tuto informaci jim chci tímto projektem předat a zdůraznit.

Více o patronech >

Partneři projektu

Záštita ministra životního prostředí
Richarda Brabce
Záštita ministryně školství, mládeže a tělovýchovy
Kateřiny Valachové
Záštita ministryně práce a sociálních věcí
Michaely Marksové