Projekty

Podzimní úklid a zvelebení areálu školy

Úprava mís před vstupem do areálu školy

O projektu

Lokalita: ZŠ a MŠ Jarov, V Zahrádkách 48, Praha 3 - Žižkov
Realizátor: ZŠ a MŠ Jarov (Škola)
Předpokládaný počet účastníků: 255

Účastníci projektu se budou věnovat podzimnímu úklidu a zvelebování zeleně areálu školy, ošetření výsadby okrasných betonových květináčů a mís kolem budovy i na uzavřené silnici před ní.

Kategorie:
Příroda
Stav:
Uzavřený

Jednotlivé třídy na základě domluvy s koordinátorem akce obdrží konkrétní úkol (adekvátní věku) zaměřený na úklid a zvelebení areálu školy. Ten vykonají se svým třídním učitelem během uvedeného termínu, popř. při nepřízni počasí či z organizačních důvodů v nejbližším jiném.

Kdy bude projekt probíhat

Dopoledne Odpoledne
Čtvrtek 13. října 15.00 – 17.30
Pátek 14. října 10.00 – 11.30
Sobota 15. října
Neděle 16. října
Mapa: ZŠ a MŠ Jarov, V Zahrádkách 48, Praha 3 - Žižkov

Zhodnocení projektu

Ve dnech 13. a 14. října se většina tříd naší školy zapojila se svými vyučujícími již počtvrté do celostátní dobrovolnické akce „72 hodin“. Letošní motto znělo „Pomáhám, protože chci“. Ostatní třídy odvedly svůj díl práce v následujících dnech. Všichni se nadšeně pustili do podzimního úklidu areálu školy a jejího nejbližšího okolí. Pleli, okopávali, sázeli cibulky rostlin, zalévali, shrabovali listí, sbírali odpadky a odváželi je. V pátek se na průběh realizace našeho projektu přijeli podívat zástupci organizátorů v doprovodu hostů z Finska a Maďarska. Ocenili velké nasazení dětí a jejich odhodlání skutečně pomoci své okolí vylepšit. Nečekaným příjemným překvapením a velkým zážitkem pro všechny malé pracanty byla páteční účast zpravodajského týmu Zpráviček ČT-D, který vše zdokumentoval a hned ve večerních hodinách odvysílal. O našem úsilí se tak dozvěděla kromě místních obyvatel i široká veřejnost. Jsme rádi, že se nám dílo podařilo!

< Zpět na seznam projektů
Karolina Plíšková

Karolina Plíšková

Tenistka

Není nic krásnějšího než pomáhat druhým a proto si velmi vážím lidí, kteří svojí dobrovolnou prací vylepšují prostředí, ve kterém žijeme. Všichni, kteří se projektu 72 hodin účastní, mají můj obdiv a podporu.

Více o patronech >

Partneři projektu

Záštita ministra životního prostředí
Richarda Brabce
Záštita ministryně školství, mládeže a tělovýchovy
Kateřiny Valachové
Záštita ministryně práce a sociálních věcí
Michaely Marksové