Projekty

Starší - mladší, menší - větší

Šicí dílna

O projektu

Lokalita: Vítkov, Česká republika
Realizátor: Mgr. Romana Fajmonová (Škola)
Předpokládaný počet účastníků: 120

Žáci naší školy uspořádají malou šicí dílnu a plyšové hračky v ní ušité darují místním pediatrickým ambulancím. Pro babičky a dědečky uspořádají zábavné soutěžní odpoledne Na samotě u lesa.

Kategorie:
Lidé
Stav:
Uzavřený

Ve čtvrtek 13. 10. 2016 se uskuteční Šicí dílna pro žáky naší školy. V této dílně budou žáci vyrábět plyšové hračky (míčky, sovičky, myši a kočky). Materiál pro výrobu hraček žáci získali od sponzorů. Takto vyrobené hračky si děti slavnostně předají v pátek 14. 10. 2016 lékařům přímo v pediatrických ambulancích. Plyšové výrobky si najdou své majitelé u malých dětských pacientů. Možná tak díky nám budou injekce méně bolestivé. V pátek 14. 10. 2016 proběhne ve školním klubu soutěžní odpoledne s názvem Na samotě u lesa určené babičkám a dědečkům. Soutěžit budou se svými vnoučaty v disciplínách, kde mohou uplatnit své znalosti a zkušenosti v oboru houbaření, hospodářství, myslivosti, rybářství a další.

Kdy bude projekt probíhat

Dopoledne Odpoledne
Čtvrtek 13. října 15.00 – 17.30
Pátek 14. října 10.00 – 11.30 15.00 – 17.30
Sobota 15. října
Neděle 16. října
Mapa: Vítkov, Česká republika

Zhodnocení projektu

Do projektu 72 hodin jsme se opět v letošním roce zapojili a to hned třemi aktivitami. „Starší, mladší – menší, větší“, byl název, který jsme si pro svou dobrovolnickou činnost zvolili. Ve čtvrtek 13. 10. 2016 se prostory školního klubu změnily v malou šicí dílnu. Z materiálu, který nám darovala firma Emitex, jsme vyráběli plyšové hračky. Naše šikovné ruce tak dokázaly vytvořit míčky, sovy, myšky a kočky. Šicí stroj hrčel do pozdních večerních hodin, z naší dílny se ozývala také hudba, smích a zábava, důkaz toho, že správná parta si může práci i užít. V pátek 14. 10. 2016 se skupinka žáků vydala darovat ušité výtvory místním pediatrům. Věříme, že se díky našim míčkům, sovičkám, myškám budou děti očkování, či odběrů krve méně bát. Poslední akcí bylo zábavné soutěžní odpoledne, které proběhlo 14. 10. 2016 v odpoledních hodinách. Bylo určeno babičkám a dědečkům a samozřejmě jejich vnoučatům. Na stanovištích se plnily různé úkoly a vše se neslo v duchu známého filmu „ Na samotě u lesa“. Na závěr čekaly pro deset soutěžních týmů krásné ceny, ale bez dárku neodešel nikdo. Děti si v družinách vyrobily pro své prarodiče krásné sádrové květinky. A nechybělo ani závěrečné vzájemné poděkování a objetí. Oči babiček a dědečků se zalily slzami dojetí, když jim vnouče šeptalo do ucha „Děkuju, mám tě rád/a.“ Pokud bylo cílem projektu pomoct druhým a zároveň se pobavit a mít dobrý pocit, tak byla naše mise splněna. Těšíme se na příští rok, naše škola nebude v 72 hodinách chybět.

< Zpět na seznam projektů

Partneři projektu

Záštita ministra životního prostředí
Richarda Brabce
Záštita ministryně školství, mládeže a tělovýchovy
Kateřiny Valachové
Záštita ministryně práce a sociálních věcí
Michaely Marksové