Projekty

Těšíme se s podzimem

Naši dobrovolníčci

O projektu

Lokalita: Domov pro seniory - Domov sv. Zdislavy, Rooseveltova 768, Opava
Realizátor: ZŠ I. Hurníka, Ochranova 6, Opava, 74601 (Škola)
Předpokládaný počet účastníků: 40

Těšení s podzimem zahrnuje společné chvíle dětí, seniorů a domácích mazlíčků v domově pro seniory, pomoc na zahradě a podzimní tvoření z přírodnin.

Kategorie:
Lidé
Stav:
Uzavřený

Děti navštíví domov seniorů, pomohou s podzimními pracemi na zahradě, vytvoří společně s babičkami a dědečky podzimní dekorace z přírodnin a potěší se se zvířátky. Potěšíme se tedy společnou prací, zábavou, povídáním…

Kdy bude projekt probíhat

Dopoledne Odpoledne
Čtvrtek 13. října
Pátek 14. října 15.00 – 17.30
Sobota 15. října
Neděle 16. října

Přesný čas: 14-17 h

Mapa: Domov pro seniory - Domov sv. Zdislavy, Rooseveltova 768, Opava

Zhodnocení projektu

Do projektu 72 hodin se svým projektem TĚŠÍME SE S PODZIMEM zapojilo 27 dobrovolníčků z naší školy. Žáci 2. A, 3. A, 5. A a 7. B s velkou chutí a obdivuhodným elánem v Domově svaté Zdislavy a na zahradě Marianu shrabali listí, zametli chodníčky, odvozili množství obřích pytlů přírodního nepořádku, přesadili květiny, pro výzdobu domova seniorů ozdobili větvičkami, sušinami a dalšími přírodninami truhlíky, vyřezali dýně a potěšili babičky z domova svou přítomností, prací a také pejskem, králíčkem a morčátkem. Aktivně se na pracích podílelo i pět učitelů, tři pracovnice domova, ochotná babička Terezky Čechové a milosrdná setřička – jeptiška. Na závěr děti zvesela zazpívaly nejstatečnější babičce, jež navzdory chladnějšímu počasí vytrvala až do konce akce na svém vozíčku pod teplou dekou. Děti byly velmi pochváleny a odměněny. Potěšily je zejména sladkosti a náramky i tetovačky s logem POMÁHÁM, PROTOŽE CHCI. Nechyběla ani výborná buchta s čokoládovou polevou, dobrůtky a čaj. Všem účastníkům DĚKUJEME!

foto: http://mojefoto.eu/index.php?… video: http://www.ceskatelevize.cz/…toze-chci-1/

< Zpět na seznam projektů

Partneři projektu

Záštita ministra životního prostředí
Richarda Brabce
Záštita ministryně školství, mládeže a tělovýchovy
Kateřiny Valachové
Záštita ministryně práce a sociálních věcí
Michaely Marksové