Projekty

Ukliď svoji obec a měj čisté Řestoky

Ukliď svoji obec a měj čisté Řestoky

O projektu

Lokalita: Řestoky, Česká republika
Realizátor: SDH Řestoky (mladší + starší hasiči,muži,ženy) (Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska)
Koordinátor a kontakt: Jan Chvojka Jan.Chvojka.Lisak@seznam.cz
Předpokládaný počet účastníků: 20

Opět po roce máme díky neukázněným řidičům znečištěné příkopy od odpadků kolem naší obce… Hasiči už se na toto nechtějí dívat a tak díky „72 hodin“ to vše uklidí a přidají i něco navíc.

Kategorie:
Příroda
Stav:
Otevřený

Díky celorepublikové akci „72 hodin“ se Sbor dobrovolných hasičů Řestoky rozhodl,že uklidí znečištěné příkopy od odpadků (bohužel neukáznění řidiči jsou u nás v republice všude a tak se po nich musí neustále uklízet,pokud chceme mít čisto kolem nás) a navrch uklidí kompletně celou obec.Při úklidu máme také pro děti připraven schovaný poklad,pokud budou šikovní a naleznou ho díky indiciím,tak je čeká sladká odměna.Do akce se zapojí dospělí+mladí hasiči,muži a ženy a zároveň máme domluveno se starostou obce že nám bezplatně zapůjčí traktor na svoz odpadu a přidá k tomu ochranné pomůcky pro děti a dospělé ..Na závěr akce si pochutnáme na malém občerstvení a naše ženy nám určitě uvaří stejně jako v minulém roce výborný „buřtguláš“…

Kdy bude projekt probíhat

Dopoledne Odpoledne
Čtvrtek 13. října
Pátek 14. října 15.00 – 17.30
Sobota 15. října
Neděle 16. října
Mapa: Řestoky, Česká republika

Zhodnocení projektu

Letošní uklízení jsme i díky velkému počtu mladých hasičů zvládli ve velké pohodě a to jak díky počasí,které nám letos přálo,tak i skvělé náladě všech zúčastněných. Nasbíraný odpad (a že ho nebylo málo) jsme se letos rozhodli roztřídit do kontejnerů.Pro zajímavost uvádím 3 velké pytle plné plastů a igelitů,cca 8 kg papíru,rovněž sklo se třídilo zvlášť a elektroodpad si také našel své místo v kontejneru na elektroodpady.. Dětem se hlavně líbila akce zvaná „poklad“ při které se náramně bavily a nakonec byli moc spokojený s odměnou ve které byli i modré náramky na ruku s mottem letošních „72hodin“. Tyto náramky měli u dětí největší úspěch,moc se nám všem líbily a děkujeme za ně.. Někteří účastníci pak vydrželi hodnotit letošní „72hodin“do pozdních hodin.. Děkuju Všem za účast a již nyní se Řestoky těší na příští ročník.
Jan Chvojka – jednatel SDH Řestoky

< Zpět na seznam projektů
Český youtuber a raper Johny Machette

Johny Machette

Youtuber a raper

Proč jsi se rozhodl podpořit projekt 72 hodin ?

Baví mě práce s mládeží a chci jim svoje zkušenosti ze života nějak vracet. Dobrovolnictví je důležitá věc a měli bychom si pomáhat, tuto informaci jim chci tímto projektem předat a zdůraznit.

Více o patronech >

Partneři projektu

Záštita ministra životního prostředí
Richarda Brabce
Záštita ministryně školství, mládeže a tělovýchovy
Kateřiny Valachové
Záštita ministryně práce a sociálních věcí
Michaely Marksové