Projekty

Výměna srdcí

Výměna srdcí

O projektu

Lokalita: Bystřice nad Pernštejnem, Česká republika
Realizátor: Úsměváčci z.s.
Koordinátor a kontakt: Soňa Dudková sona.dudkova@tiscali.cz
Předpokládaný počet účastníků: 62

Nemusíme srdce transplantovat, můžeme ho i darovat. Že to nejde? To neznáte handicapované Úsměváčky a jejich pastelky a upřímná srdíčka. Pojte s námi udělat svět o malinko lepším.

Kategorie:
Lidé
Stav:
Otevřený

Připoj se k nám i Ty a věnuj část svého srdce lidem,kteří potřebují vědět,že je má někdo rád.

Nemusíme srdce transplantovat, můžeme ho i darovat. Že to nejde? To neznáte Úsměváčky a jejich pastelky a upřímná srdíčka. Pojďte s námi udělat svět o malinko lepším. Úsměváčci se letos rozhodli darovat srdce lidem z Bystřice nad Pernštejnem a okolí. Jsou sice jenom vystříhaná z barevných papírů a na nich napsané přání pro obdarovaného člověka, ale důležité na tomto projektu je propojit svět handicapovaných a zdravých lidí, pohladit lidi kolem sebe po duši a udělat svět o malinko lepším. Jediné co chceme na oplátku, je napsat přání pro Úsměváčky na naše předpřipravená srdíčka, ze kterých poté vznikne malá výstava při našich akcích pro veřejnost.

Kdy bude projekt probíhat

Dopoledne Odpoledne
Čtvrtek 13. října
Pátek 14. října 15.00 – 17.30
Sobota 15. října
Neděle 16. října 10.00 – 11.30
Mapa: Bystřice nad Pernštejnem, Česká republika

Zhodnocení projektu

Úsměváčci se letos rozhodli darovat srdce lidem z Bystřice nad Pernštejnem a okolí. Byly sice jenom vystříhaná z barevných papírů a na nich napsané přání pro obdarovaného člověka, ale důležité na tomto projektu bylo propojit svět handicapovaných a zdravých lidí, pohladit lidi kolem sebe po duši a udělat svět o malinko lepším. Jediné co Jsme chtěli na oplátku, bylo napsat přání pro Úsměváčky na naše předpřipravená srdíčka. A protože jsou už lidé v Bystřici nad Pernštejne a okolí zvyklí na to, že na podzim potkávají na ulicích usměvavé handicapované děti a mladé lidi a s nimi jejich asistenty a rodiče, usmívali se na nás také a velmi rádi nám napsali na srdíčka přání pro Úsměváčky. A co se na nich objevilo? Přání zdraví, spousty úsměvů, splněných přání, hodně kamarádů…prostě obyčejná-neobyčejná lidská přání. Zapojili se všichni bez rozdílu věku, děti, mladí i senioři. A my Úsměváčci, jim za to moc děkujeme, protože nic postiženého nemrzí víc, než natažená ruka se srdíčkem a odcházející záda lhostejného člověka a nic nepotěší postižené děti víc, než srdíčko v rukou obdarovaného a úsměv na rtech.

< Zpět na seznam projektů
Český youtuber a raper Johny Machette

Johny Machette

Youtuber a raper

Proč jsi se rozhodl podpořit projekt 72 hodin ?

Baví mě práce s mládeží a chci jim svoje zkušenosti ze života nějak vracet. Dobrovolnictví je důležitá věc a měli bychom si pomáhat, tuto informaci jim chci tímto projektem předat a zdůraznit.

Více o patronech >

Partneři projektu

Záštita ministra životního prostředí
Richarda Brabce
Záštita ministryně školství, mládeže a tělovýchovy
Kateřiny Valachové
Záštita ministryně práce a sociálních věcí
Michaely Marksové