Projekty

ZHSK pro stráně Petřína

ZHSK pro stráně Petřína

O projektu

Lokalita: Praha 1 - Malá Strana, okoli klubovny a stráně Petřína
Realizátor: 170. skautský oddíl Ze-Hnje-She-Kha, středisko Arcus (Junák – český skaut, z. s.)
Koordinátor a kontakt: Michala Kateřina Rocmanová michala.k.rocmanova@gmail.com
Předpokládaný počet účastníků: 25

Chceme vyčistit okolí hřišť a plácků na Petříně, kam rádi chodíme hrát hry, od odpadků, vylepšit záhony na dvorku domu, kde máme klubovnu, a květiny v truhlících přemístit na zimu do oken klubovny.

Kategorie:
Příroda
Stav:
Uzavřený

Náš oddíl sídlí v historickém domě na Malé Straně. Na dvorku se staráme o dva menší záhonky, které je třeba vyplít a květiny na nich upravit, ostříhat. Přes léto máme na dvoře také truhlíky s květinami – i ty je třeba upravit, ostříhat, omýt, a přemístit za okna klubovny, kde přečkají zimu.

Když je hezky, chodíme na schůzky ven – na malý palouk na Petříně, kde rádi hrajeme hry, nebo na některé z blízkých hřišť. Často sbíráme odpadky po dalších návštěvnících těchto míst. Chceme důkladněji vyčistit okolí těchto hřišť a plácků na Petříně, proto se tam tentokrát vypravíme s velkými pytli na odpad :-)

Kdy bude projekt probíhat

Dopoledne Odpoledne
Čtvrtek 13. října 15.00 – 17.30
Pátek 14. října 15.00 – 17.30
Sobota 15. října
Neděle 16. října

Přesný čas: čtvrtek 16-19, pátek 17-20

Mapa: Praha 1 - Malá Strana, okoli klubovny a stráně Petřína

Zhodnocení projektu

Loučka, na kterou rádi chodíme hrát hry, vyčištěna! Také okolí cestiček a pěšinek, část ovocného sadu a okolí hřiště v prostoru přibližně mezi zahradou Lobkovického paláce (Velvyslanectví SRN) a studánkou Petřínkou na „vyhlídkové cestě“ na Petříně. Ač to zpočátku vypadalo, že jsou zejména travní plochy docela čisté, nakonec jsme donesli 4 pytle odpadků :-) Jen jsme v tom snažení zapomněli na místě fotit… Květiny a sazeničky ořešáků jsme ze dvorku přemístili za okna klubovny, která vedou do ulice – muškáty nám tam kvetou obvykle i po celou zimu :-D Účast: 19 členů oddílu do 15 let+ 1 dorostenka do 26 let + 5 dospělých do 65 let.

< Zpět na seznam projektů
Alice Nellis

Alice Nellis

Režisérka

Žijeme v době, kdy jsme odmalička do mnoha věcí a činností nuceni – rodinou, školou, společnosti. Dobrovolná práce je naopak projevem naší svobody a vůle. Není to jen něco pro druhé. Je to něco pro nás samotné.

Více o patronech >

Partneři projektu

Záštita ministra životního prostředí
Richarda Brabce
Záštita ministryně školství, mládeže a tělovýchovy
Kateřiny Valachové
Záštita ministryně práce a sociálních věcí
Michaely Marksové