Ročník 2019 se uskuteční v termínu od 10. do 13. října. Těšíme se na vaši pomoc.

Články a aktuality

Akce 72 hodin v roce 2019

| Aktuality

Ročník 2019 se uskuteční v termínu od 10. do 13. října. Co jsme pro vás letos připravili? Na co vše se můžete těšit? Jaké jsou priority akce 72 hodin v roce 2019?

Celý článek

Akce 72 hodin ve svém závěru může říct…

| Tiskové zprávy

Největší dobrovolnická akce pro děti a mládež v ČR – 72 hodin se letos konala již posedmé a zúčastnilo se ji 35208 dobrovolníků. To už je pěkná kupa dobrých duší! Své síly rozložili do 612 projektů. Pokud jde o míru zapojení jednotlivých regionů, vede Moravskoslezský kraj (84 projektů), následují kraje Středočeský (75 projektů) a kraj Ústecký jim už šlape na paty (72 projektů). Akce nabízí dětem unikátní možnost vymyslet si vlastní, pěkný projekt, který pomůže přírodě, lidem nebo jejich okolí.

Celý článek

Když děláte něco pro radost, můžete to dělat věčně

| Tiskové zprávy

Největší dobrovolnická akce pro děti a mládež v ČR – 72 hodin – stojí na svém sedmém startu. Česká rada dětí a mládeže ji pořádá 11.–14. 10. Akce nabízí dětem unikátní zkušenost sociální zodpovědnosti, vícefaktorové pouto ke svému okolí či přírodě, poznání nezištnosti. Účast na dobrovolnických činnostech totiž dokáže vzbudit u dětí někdy tolik potřebný soucit s druhými. Z výzkumu dobrovolnictví u mladých lidí také vyplývá, že významný je pro ně i zážitek první pracovní zkušenosti.

Celý článek

Za měsíc naše vlast rozkvete…

| Tiskové zprávy

Rozkvete dobrovolnickou pomocí přírodě, lidem i okolí. Rozkvete mnoha úsměvy, nezištností, dobrým pocitem… Za měsíc odstartuje již sedmý ročník největšího dobrovolnického projektu pro děti a mládež v ČR – 72 hodin.

Celý článek

Podpora projektů

Chtěli byste vysadit strom, ale nevíte, kde k němu přijít? Provádíte náročnější úklid a potřebujete pytle a rukavice? Plánujete se zaměřit na bezprostřední okolí vaší školy, klubovny? Máte v hlavě příliš náročný projekt a bojíte se, že jej sami nezvládnete? Chtěli byste se do projektu zapojit, ale nemáte žádný nápad? Jsme opět připraveni vás maximálně podpořit. Ve spolupráci s našimi partnery vám umožníme vše potřebné získat.

Pomozte studánkám ve vašem okolí

Společně se značkou Toma jsme pro vás připravili možnost obnovit některou ze zanedbaných studánek.

Zive studanky

Více o podpoře

Pomáháme s ADRA

Společně s několika dobrovolnickými centry ADRA nabízíme možnost pomáhat v sociálních zařízeních. Podívejte se, kde je to možné.

ADRA

Více o podpoře

Oživme zeleň v Praze

Stejně jako v loňském roce úzce spolupracujeme s Magistrátem hl. města Prahy, se kterým připravujeme několik projektů spojených s úpravou zeleně.

Logo Magistrat Praha

Více o podpoře

Dobrovolníkům opět otevřeme brány hradů a zámků

Pomáhejte s námi v objektech NPÚ. Seznam objektů, na kterých můžete pomáhat, si zobrazíte kliknutím na tlačítko Více o podpoře.

NPÚ

Více o podpoře

Nabízíme účast na německo-českých projektech

I v tomto roce nabízíme možnost zorganizování přeshraničních dobrovolnických projektů. Pomáhejte a učte se při tom cizí jazyk.

Pratelstvi bez hranic

Více o podpoře

Nejbližší projekty

Partneři projektu

Generální partneři

Partneři

Mediální partneři

Záštita

Záštita Ministerstva životního prostředí
Záštita Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy
Záštita Ministerstva práce a sociálních věcí