Články

Akce 72 hodin ve svém závěru může říct…

| Tiskové zprávy

Největší dobrovolnická akce pro děti a mládež v ČR – 72 hodin se letos konala již posedmé a zúčastnilo se ji 35208 dobrovolníků. To už je pěkná kupa dobrých duší! Své síly rozložili do 612 projektů. Pokud jde o míru zapojení jednotlivých regionů, vede Moravskoslezský kraj (84 projektů), následují kraje Středočeský (75 projektů) a kraj Ústecký jim už šlape na paty (72 projektů). Akce nabízí dětem unikátní možnost vymyslet si vlastní, pěkný projekt, který pomůže přírodě, lidem nebo jejich okolí.

Celý článek

Když děláte něco pro radost, můžete to dělat věčně

| Tiskové zprávy

Největší dobrovolnická akce pro děti a mládež v ČR – 72 hodin – stojí na svém sedmém startu. Česká rada dětí a mládeže ji pořádá 11.–14. 10. Akce nabízí dětem unikátní zkušenost sociální zodpovědnosti, vícefaktorové pouto ke svému okolí či přírodě, poznání nezištnosti. Účast na dobrovolnických činnostech totiž dokáže vzbudit u dětí někdy tolik potřebný soucit s druhými. Z výzkumu dobrovolnictví u mladých lidí také vyplývá, že významný je pro ně i zážitek první pracovní zkušenosti.

Celý článek

Za měsíc naše vlast rozkvete…

| Tiskové zprávy

Rozkvete dobrovolnickou pomocí přírodě, lidem i okolí. Rozkvete mnoha úsměvy, nezištností, dobrým pocitem… Za měsíc odstartuje již sedmý ročník největšího dobrovolnického projektu pro děti a mládež v ČR – 72 hodin.

Celý článek

Dobrovolníci ze spolků RADAMBUK se vrátili z Bosny

| Aktuality

V rámci akce 72 hodin se vydalo 7 účastníků ze spolků RADAMBUK pomáhat do Bosny, do Sarajeva. „Bylo to skvělé. Domů jsme se vrátili s dobrým pocitem, že jsme pomáhali, protože jsme chtěli, poznali nové kraje a nové přátele,“ říkají dobrovolníci z Českých Budějovic.

Celý článek

SOUTĚŽ – Natoč motivační odkaz

| Aktuality

Je tu nová soutěž o dárky z Déčka České televize a deskové hry od Mindoku! Pomáhám, přidáš se? Je jeden ze sloganů letošního ročníku. Naplňme tento slogan skutky. Natočte video s motivačním odkazem pro nové dobrovolníky.

Celý článek

Ocenění O. Havlové pro jeden z projektů akce 72 hodin

| Aktuality

Jeden z projektů realizovaných v akci 72 hodin – Sběr papíru pro trojčata Koláčkova – získal ocenění Nadace Olgy Havlové. Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové předával v pondělí 28. května Cenu Olgy Havlové. Kromě laureáta Pavla Šturma z Pražského spolku neslyšících ocenila porota také projekt dětí z Dětského domova se školou v Chrudimi.

Celý článek

Anketa strom roku 2018

| Aktuality

Znáte nějaký strom, který vysadili k příležitosti vzniku ČSR nebo oslav svobody a demokracie? Přihlaste jej do ankety Strom roku 2018: Stromy svobody.

Celý článek

Partneři projektu

Generální partneři

Partneři

Mediální partneři

Záštita

Záštita Ministerstva životního prostředí
Záštita Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy
Záštita Ministerstva práce a sociálních věcí