Články

Společně zasadíme Stromy svobody

| Jiří Gurecký | Aktuality
nadace partnerství

Akce 72hodin se zapojila do iniciativy Stromy svobody 1918–2018. Máme pro vás připraveno 60 stromů, které společně na podzim zasadíme.

Společně s organizátorem akce Nadací Partnerství umožníme až 60 koordinátorům zasadit strom svobody 2018. Co jsou Stromy svobody se dozvíte na stránkách projektu. O strom si můžete zažádat již nyní. Zaregistrujte svůj projekt nejprve na našich stránkách a následně také na stránkách Nadace Partnerství – zde. Pokud splníte požadované podmínky (pro úspěšnou registraci požadujeme závazek, že budete o lípu po dobu minimálně 5 následujících let pečovat, souhlas vlastníka pozemku s výsadbou a katastrální mapu s vyznačením místa výsadby), sazenici lípy pro vás rezervujeme. Jak by mohly potřebné dokumenty vypadat, najdete zde.

Jak strom bude vypadat? Jedná se o sazenici ve věku 7 let, obvod kmínku je 12 – 14 cm, výška cca 3,5 m s kořenovým balem. Lípy nám dodavatelská firma rozdistribuuje do centrálních uložišť v jednotlivých krajích, kde si je můžete na základě uvedení názvu vaší organizace (nebo jména fyzické osoby) v termínu od 18.10. vyzvednout. Pro přepravu takto velkého stromu je ideální využít přívěsný vozík za osobní automobil, sazenici je nutné během dopravy šetrně ukotvit. Výsadba musí proběhnout v termínu od 20.–28.10.!

Pokud nemáte možnost strom vysadit, ale chtěli byste se k tomuto zajímavému projektu připojit, zkuste zapátrat ve svém okolí, zda u vás již v minulosti někde nebyl Strom Svobody vysazen. Přidejte takto nalezený strom do společné mapy na stránkách projektu.

< Zpět na seznam článků

Partneři projektu

Generální partneři

Partneři

Mediální partneři

Záštita

Záštita Ministerstva životního prostředí
Záštita Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy
Záštita Ministerstva práce a sociálních věcí