Zasaďte s námi Stromy svobody

nadace partnerství

Společně s organizátorem akce Nadací Partnerství umožníme až 60 koordinátorům zasadit strom svobody 2018. Co jsou Stromy svobody se dozvíte na stránkách projektu. O strom si můžete zažádat již nyní. Zaregistrujte svůj projekt nejprve na našich stránkách a následně také na stránkách Nadace Partnerství. Pokud splníte požadované podmínky (pro úspěšnou registraci požadujeme závazek, že budete o lípu po dobu minimálně 5 následujících let pečovat, souhlas vlastníka pozemku s výsadbou a katastrální mapu s vyznačením místa výsadby), sazenici lípy pro vás rezervujeme. Jak by mohly potřebné dokumenty vypadat, najdete zde.

Jak strom bude vypadat? Jedná se o sazenici ve věku 7 let, obvod kmínku je 12 – 14 cm, výška cca 3,5 m s kořenovým balem. Lípy nám dodavatelská firma rozdistribuuje do centrálních uložišť v jednotlivých krajích, kde si je můžete na základě uvedení názvu vaší organizace (nebo jména fyzické osoby) v termínu od 18.10. vyzvednout. Pro přepravu takto velkého stromu je ideální využít přívěsný vozík za osobní automobil, sazenici je nutné během dopravy šetrně ukotvit. Výsadba musí proběhnout v termínu od 20.–28.10.!

Pokud nemáte možnost strom vysadit, ale chtěli byste se k tomuto zajímavému projektu připojit, zkuste zapátrat ve svém okolí, zda u vás již v minulosti někde nebyl Strom Svobody vysazen. Přidejte takto nalezený strom do společné mapy na stránkách projektu.

Partneři projektu

Generální partneři

Partneři

Mediální partneři

Záštita

Záštita Ministerstva životního prostředí
Záštita Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy
Záštita Ministerstva práce a sociálních věcí