Projekty

VESELÝ PES ... I ČLOVĚK

Jdeme na to, začínáme!

O projektu

Lokalita: Znojmo, Načeratice, křižovatka, Znojmo, Česko
Realizátor: Studenti třídy 2. D (Škola)
Koordinátor a kontakt: Dana Stuhlová stuhlova@szsz.cz
Předpokládaný počet účastníků: 20

Opět se jedná o vstup do Městského útulku ve Znojmě – Načeraticích. Před návštěvou se chystáme na výrobu drobných předmětů k zábavě zvířat – vhodných hraček pro psy. Následně budeme venčit psy, případně poskytneme materiální pomoc útulku ve formě potravy a pamlsků nebo jiného materiálu.

Kategorie:
Příroda
Stav:
Uzavřený

Loňský kolektivní vstup do psího útulku byl pro nás motivující v pomoci bezmocným. Rádi opět nabídneme pomoc při venčení a zábavě ubytovaných zvířat. Poskytneme materiální, příp. finanční pomoc. A to formou sbírky např. ještě použitelných textilií a lůžkovin.

Kdy bude projekt probíhat

Dopoledne Odpoledne
Čtvrtek 11. října 15.00 – 17.30
Pátek 12. října 15.00 – 17.30
Sobota 13. října
Neděle 14. října

Přesný čas: 14:00 - 17:00 hod.

Mapa: Znojmo, Načeratice, křižovatka, Znojmo, Česko

Zhodnocení projektu

Realizace projektu VESELÝ PES … I ČLOVĚK proběhla ve dvou dnech 11. – 12. 10. 2018 v odpoledních hodinách po ukončení výuky. Ve čtvrtek se do projetu zapojila malá skupinka 5-ti studentek naší školy. Náplní jejich přípravné fáze byla výroba hraček a pomůcek pro zábavu psů a koček v Městském útulku Načeratice. V páteční odpoledne se skupina navýšila na počet 10 žáků, 3 studentů a 2 vyučujících. Domluvené setkání proběhlo v prostředí útulku samotného. Skupina zúčastněných předala nejen vyrobené pomůcky ale také velké množství potravy, pamlsků a pomůcek pro zábavu i k venčení psů. Následovala péče o aktivitu – vodění svěřených psů v okolí útulku. Přestože počet vhodných psů k vodění nebyl velký, žáci se v průběhu procházky střídali. V závěru setkání jsme se dozvěděli zajímavé informace o provozu útulku, jeho financování i personálním zabezpečení. Mohli jsme navštívit i část objektu, která je určena kočkám, které nemají své majitele. Projekt měl za cíl přispět svým zájmem k aktivizaci opuštěných zvířat, motivovat žáky i studenty k zájmu o zvířata a přírodu a podílet se na zvýšení komfortu opuštěných zvířat. I přes skutečnost, že páteční odpoledne není příliš populární pro nabídku pomoci druhým, pěkné počasí, zájem a ochota zúčastněných vyvolávala radost a spokojenost nejen u venčených psů ale i u celé skupiny veselých průvodců.

< Zpět na seznam projektů

Partneři projektu

Generální partneři

Partneři

Mediální partneři

Záštita

Záštita Ministerstva životního prostředí
Záštita Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy
Záštita Ministerstva práce a sociálních věcí