Projekty

ZHSK pro PP Zámky a Drahanský potok

ZHSK pro PP Zámky a Drahanský potok

O projektu

Lokalita: Na Zámkách, Praha 8, Česko
Realizátor: 170. oddíl Ze-Hnje-She-Kha (Junák – český skaut, z. s.)
Koordinátor a kontakt: Michala Kateřina Rocmanová michala.k.rocmanova@gmail.com
Předpokládaný počet účastníků: 23

Chceme pomáhat suchomilnému společenství rostlin v PP Zámky na okraji zaniklého hradiště a starat se o tůňky kolem Drahanského potoka.

Kategorie:
Příroda
Stav:
Uzavřený

Přírodní památka Zámky nás již loni zaujala svou malebností – strmé skály nad řekou, bílé kmeny břízek, staleté duby, z trávníku září slzičky Panny Marie… Suchomilnému společenství rostlin na okraji hradiště je třeba trochu pomáhat, a my díky spolupráci s ochranáři z Magistrátu už víme, jak na to. Chceme se o přírodní památku Zámky a její okolí starat dlouhodobě. Pod hradištěm v údolí revitalizovaného Drahanského potoka byly nedávno zbudovány tůňky pro obojživelníky, ale nízký stav vody způsobil jejich vyschnutí. I o ně je třeba pečovat.

Kdy bude projekt probíhat

Projekt se koná 7. 10. 2018

Přesný čas: od 10 do 16 hod.

Mapa: Na Zámkách, Praha 8, Česko

Zhodnocení projektu

V první části projektu jsme se pokusili znova prokopat dvě z vyschlých zmizelých tůněk na Drahanském potoce. Na PP Zámky jsme začali na menší ploše kolem vstupu vyhrabávat starou trávu, abychom usnadnili šíření suchomilných rostlin jako hvozdík kartouzek, a vyřezávali jsme zmlazené pruty svídy krvavé. Za jeden den jsme toho nestihli mnoho, chybělo nám zejména nářadí, ale projekt bude dlouhodobý a budeme se vracet a pokračovat několikrát ročně.

< Zpět na seznam projektů

Partneři projektu

Generální partneři

Partneři

Mediální partneři

Záštita

Záštita Ministerstva životního prostředí
Záštita Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy
Záštita Ministerstva práce a sociálních věcí