Články

Akce 72 hodin ve svém závěru může říct…

| Tiskové zprávy

Největší dobrovolnická akce pro děti a mládež v ČR – 72 hodin se letos konala již posedmé a zúčastnilo se ji 35208 dobrovolníků. To už je pěkná kupa dobrých duší! Své síly rozložili do 612 projektů. Pokud jde o míru zapojení jednotlivých regionů, vede Moravskoslezský kraj (84 projektů), následují kraje Středočeský (75 projektů) a kraj Ústecký jim už šlape na paty (72 projektů). Akce nabízí dětem unikátní možnost vymyslet si vlastní, pěkný projekt, který pomůže přírodě, lidem nebo jejich okolí.

Celý článek

Když děláte něco pro radost, můžete to dělat věčně

| Tiskové zprávy

Největší dobrovolnická akce pro děti a mládež v ČR – 72 hodin – stojí na svém sedmém startu. Česká rada dětí a mládeže ji pořádá 11.–14. 10. Akce nabízí dětem unikátní zkušenost sociální zodpovědnosti, vícefaktorové pouto ke svému okolí či přírodě, poznání nezištnosti. Účast na dobrovolnických činnostech totiž dokáže vzbudit u dětí někdy tolik potřebný soucit s druhými. Z výzkumu dobrovolnictví u mladých lidí také vyplývá, že významný je pro ně i zážitek první pracovní zkušenosti.

Celý článek

Za měsíc naše vlast rozkvete…

| Tiskové zprávy

Rozkvete dobrovolnickou pomocí přírodě, lidem i okolí. Rozkvete mnoha úsměvy, nezištností, dobrým pocitem… Za měsíc odstartuje již sedmý ročník největšího dobrovolnického projektu pro děti a mládež v ČR – 72 hodin.

Celý článek

Partneři projektu

Generální partneři

Partneři

Mediální partneři

Záštita

Záštita Ministerstva životního prostředí
Záštita Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy
Záštita Ministerstva práce a sociálních věcí