Projekty

Těšíme se zas a zas

Těšíme se zas a zas

O projektu

Lokalita: Domov pro seniory - Vila Vančurova, Vančurova 1217/5, Opava
Realizátor: ZŠ I. Hurníka, Ochranova 6, Opava, 74601 (Škola)
Předpokládaný počet účastníků: 60

Návštěva dětí 3. třídy v domově pro seniory Vila Vančurova – zpívání, hra na nástroje, domácí mazlíčci.

Kategorie:
Lidé
Stav:
Uzavřený

Děti navštíví domov seniorů, společně si zazpívají a zahrají na hudební nástroje, seznámí seniory se svými domácími mazlíčky. Potěšíme se tedy zas a zas hudbou, povídáním a určitě i heboučkým pohlazením…

Kdy bude projekt probíhat

Dopoledne Odpoledne
Čtvrtek 10. října
Pátek 11. října 10.00 – 11.30
Sobota 12. října
Neděle 13. října

Přesný čas: 10:00-12:00

Mapa: Domov pro seniory - Vila Vančurova, Vančurova 1217/5, Opava

Zhodnocení projektu

Děti z 3. A zazpívaly a zahrály babičkám a dědečkům lidové písničky, písně z filmů a pohádek a několik i z dílny Z. Svěráka a J. Uhlíře. Mnoho písní děti doprovázely na hudební nástroje, někteří zahráli i sólově. Senioři tak mohli v programu kromě doprovodných kláves slyšet také 20 fléten, kytary, housle, krátké skladbičky na klávesy i rytmickou skladbu na africký buben. K těm něžnějším patřily písně o naší Zemi, o koních, mravenečkovi nebo o růži. Ke zpěvu českých i opavských písniček s doprovodem akordeonu se s chutí přidali i senioři.

Skupinka dětí přinesla a představila seniorům své domácí mazlíčky – křečky, morčátka, králíčky i andulky. Na závěr předaly děti seniorům balíček výtvarného materiálu a vlastnoručně vyrobená přáníčka s obrázkem a básničkou. Pár dětí zaneslo svá přání méně pohyblivým klientům domova do pokojů, kde během návštěvy nechyběly úsměv, radost a dojetí.

Babičky a dědečci byli hudebním programem i zvířátky velmi potěšeni a jejich úsměv i dojetí vypovídaly o heboučkém pohlazení nejen v dlaních, ale také v srdcích. Mnohé babičky ocenily přípravu i provedení programu.

Děkujeme zapojeným pedagogům a zaměstnancům Vily Vančurovy za krásné a přínosné společné dopoledne, které by nemohlo proběhnout bez velkého vzájemného zájmu, ochoty a spoluorganizace.

< Zpět na seznam projektů

Partneři projektu

Generální partneři

Partneři

Mediální partneři

Záštita

Záštita Ministerstva životního prostředí
Záštita Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy