Projekty

Projekty

Projekty

Výpomoc s budováním táborové základny na malostatku Blatiny

Skupina žáků 9. ročníku ze ZŠ v Plzni se dvěma učiteli se pokusí vypomoci na malostatku Blatiny s budováním táborové základny.

Popis projektu

Malostatek Blatiny je spolek, který od roku 2008 do roku 2018 působil mezi středočeskými městy Votice a Sedlčany. Spolek byl založen v lednu roku 2012. Zázemí spolku tehdy tvořil malý statek a přilehlé louky a pastviny. Samotný malostatek stál jako poslední stavení ve vsi a pozemky tvořily jednotný celek za statkem směrem od vesnice. Naším cílem bude pomoci mladé rodině z malostatku okolo farmáře Matouše Horáka s budováním táborové základny, jelikož na místním malostatku se každoročně koná celá řada kulturně-společenských akcí, jejichž cílem je získat povědomí o péči naší krajiny. Tradiční hospodaření a udržitelnost jsou poznávací znamení místního spolku. Na statek se sjíždí pravidelně řada dobrovolníků a i naše účast pomůže vybudovat zázemí pro malou tábornickou skupinu. Také se rádi zapojíme do práce na pastvinách nebo v přilehlém lese. Jsme učitelé a žáci 9. ročníku 26. základní školy v Plzni.

Místo konání

72 hodin

Kontaktuj koordinátora projektu

Těší nás, že chceš také pomáhat. Získej další informace a zapoj se do projektu.

Koordinátor projektu:
Pavel Hurt

hurtp@seznam.cz

nebo volejte
775075447

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních medií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním tohoto webu s umístěním souborů do vašeho zařízení souhlasíte.

Souhlasím