Projekty

FAQ

72 hodin

Nerozumím postupu registrace. Jak mám projekt přihlásit?

  • Pro ty, co si neví rady s registrací jsme připravili podrobný návod jak na to. Stáhnout si jej můžete zde.

V jakém termínu bude letos projekt probíhat?

  • 72 hodin v roce 2023 proběhne v termínu 12. – 15. října.

Termín 12. – 15. října jsou ale 4 dny, jak to?

  • Akce je naplánovaná přesně na 72 hodin a to od čtvrtka 12. října od 12.00 do neděle 15. října do 12.00.

Kdy bude spuštěna registrace projektů na letošní rok?

  • Registraci projektů spustíme od 1. 8..

Jaký může být největší a nejmenší počet účastníků jednoho projektu?

  • Velikost skupiny může být různá, neexistuje žádný minimální, ani maximální počet. Důležité je pouze přizpůsobit velikost projektu počtu účastníků. Nezbytná je účast alespoň jedné osoby starší 18 let.

Mohu přihlásit svůj projekt, i když nejsem členem žádné organizace?

  • Projekt 72 hodin je otevřený každému mladému člověku, bez rozdílu věku, či příslušnosti k nějaké organizaci. Důležitá je chuť pomoct svému okolí.

Kdy a jak mohu přihlásit svůj projekt na webové stránce? Co všechno musím vyplnit?

  • Dobrovolnický projekt můžeš na této webové stránce přihlašovat až do samotného začátku 72 hodin, tedy do čtvrtka 12. října. Budeme od tebe potřebovat: název a popis projektu, předpokládaný počet účastníků, adresu, na které se bude projekt konat, jméno, věk a kontakt na vedoucího skupiny (koordinátora projektu), dále pak bude nutné nahrát nějakou ilustrační fotografii k tvému projektu. Projekt bude možné kdykoliv upravovat a měnit.

Kdo bude mít přístup k mým osobním údajům? Na co potřebujete veškeré tyto informace?

  • K tvým osobním údajům bude mít přístup pouze hlavní organizátor, tedy Česká rada dětí a mládeže. Tvou adresu pak potřebujeme pro zaslání balíčku s propagačními materiály pro tvou skupinu dobrovolníků.

Můžeme svůj dobrovolnický projekt realizovat i mimo termín 12.–15. 10. 2023?

  • Výjimečně lze uspořádat projekt i mimo tyto termíny. V případě, že nemůžete projekt uskutečnit ve vypsaném termínu, ale rádi byste akci podpořili, kontaktujte nás (např. emailem na 72hodin@72hodin­.cz), zařadíme Váš projekt mimo termín. Snažte se však prosím termín projektu dodržet, projektům registrovaným po 8. říjnu 2023 nejsme schopni zaručit zaslání balíčků s podporou a dárky.

Kdo mi dá peníze na materiál, který potřebuji ke svému projektu?

  • Při přípravě svého projektu musíš myslet i na jeho finanční zabezpečení. Na některé projekty potřebuješ peníze, na jiné ti postačí fantazie. Česká rada dětí a mládeže nemá prostředky na to, aby podporovala jednotlivé projekty. O pomoc (nejen finanční) můžeš požádat své okolí – zkus oslovit místní samosprávu a podnikatele. Každým rokem se nicméně snažíme zajistit pro některé typy projektů materiální podporu. Rady jak se pokusit zajistit si co nejšikovněji podporu pro svůj projekt se dočteš v „Příručce pro koordinátory projektů“, kterou také nalezneš na tomto webu v záložce „Ke stažení“.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat na emailu: 72hodin@72hodin­.cz