Chci pomáhat

Projekty

Najdi vhodný projekt

Projekty 72 hodin

Fotosoutěž 72 hodin

Fotosoutěž 72 hodin

Z důvodu epidemiologické situace v ČR se děti z našich spolků nemohly zúčastnit akce Uklidíme Branišovský les, tak jsme jim připravili fotosoutěž. Úkolem je vyfotit se, jak pomáhají přírodě, lidem, svému okolí a zaslat fotografii do 2.11.2020 na email icmcb@radambuk.cz a získají za odměnu tričko, tužku a náramek 72 hodin.

Více informací
úklid meandrů řeky Lučiny

úklid meandrů řeky Lučiny

Společný projekt žáků 8 ročníků ZŠ Žákovská.

Více informací
Neváhejme, pomáhejme, zapojme se, nebojme se.

Neváhejme, pomáhejme, zapojme se, nebojme se.

Žáci, studenti a učitelé se mohou zapojit podle svých aktuálních možností a schopností, s respektem k současným hygienickým a jiným doporučením. Smyslem akce je uplatnění vlastní iniciativy a kreativity ve svém okolí. Nabídnout konkrétní pomoc, vyhledat místa nebo možnosti uplatnění vlastní pomoci, zapojit se do dění ve svém okolí. Svoji činnost zdokumentovat a motivačně sdílet s ostatními.

Více informací
Ukliďme les

Ukliďme les

Naše škola se, po dohodě s Lesy ČR, rozhodla pomoci s úklidem lesa v oblasti Hájemství a blízkém okolí. Odklízeli jsme větve, které zde zůstaly po kácení stromů napadených kůrovcem, a tím jsme pomohli s přípravou místa pro výsadbu nových stromků. Do těchto míst jezdíme na výlety a máme to zde rádi, proto jsme ochotně přiložili ruku k dílu a pomohli s obnovou lesa. Odměnou nám byl pocit dobře odvedené práce a špekáčky, které jsme si mohli opéct nad ohníčkem.

Více informací
Krakovská pomáhá

Krakovská pomáhá

Škola se již 8 rokem zapojuje do projektu 72 hodin pro lidi, přírodu a místo, kde žiješ aktivitami přispívající ke stavu zeleně a čistotě prostředí - žáci pečují o zasazenou zeleň nejen v areálu školy, ale i její blízkosti, sbírají odpad. Již v loňském roce jsme se zapojili také do potravinové sbírky a pro úspěšnost akce ji chceme letos zopakovat. Uvidíme, které z naplánovaných aktivit nám počasí a Covidova situace umožní zrealizovat.

Více informací
Výsadba okrasných dřevin

Výsadba okrasných dřevin

Na místo pokácených stromů vysadíme okrasné dřeviny

Více informací
Věšení budek a čištění ptačích budek

Věšení budek a čištění ptačích budek

Jako každý rok i letos je potřeba vyčistit, opravit a vyvěsit nové ptačí budky. Letos se hlavně zaměříme na vyvěšení nových budek v obci Mikulčice. Při té příležitosti také vyčistíme a opravíme staré budky co tu již jsou vyvěšené.

Více informací
Procvičení mysli

Procvičení mysli

V dnešní nelehké době chceme rozptýlit negativní myšlenky lidí, kteří jsou teď nejvíce ohroženi na zdraví. Jsou teď defakto oříznuti od okolního světa. Cílem projektu je zpříjemnit den obyvatelům DPS a to přichystáním rebusů a hádanek, které budou mít k dispozici a každý si jej může užít ve svém pohodlí domova. Vylustěné rébusy a hádanky bude pak moci každý odevzdat do připravené schránky. Tu si po skončení vyzvedne zástupce hodnotící poroty. Po vyhodnocení budou ti nejlepší odměněni drobným dárkem.

Více informací
Pomáháme ZOO Olomouc

Pomáháme ZOO Olomouc

Mladí hasiči posbírájí žaludy, kaštany, šípky, jeřabiny, různá semínka, ovoce a zeleninu. Tyto plodiny usuší a odevzdají do zoologické zahrady v Olomouci.

Více informací

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních medií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním tohoto webu s umístěním souborů do vašeho zařízení souhlasíte.

Souhlasím